Zpět na » Serie A » Kdo nahradí Toniho?

Serie A - Kdo nahradí Toniho?

0

Líbilo se

01.05. - Luca Toni se s největší pravděpodobností bude stěhovat z Florencie. Fialky tak budou řešit otázku, kdo klíčového útočníka nahradí. Fotbalportal Vám přináší možná řešení.

Pokud Luca Toni skutečně zamíří pryč, před Fiorentinou se otevře několik možných řešení, jak situaci vyřešit.

Příchod kapitána Livorna, Cristiana Lucarelliho, se často skloňuje především v posledních hodinách. Lucarelli sám prohlásil, že Fiorentina je jeho oblíbeným klubem a že by rád oblékl její dres. Lucarelli je podobným typem jako Luca Toni, důrazný hráč do vápna soupeře, proto by jeho příchod nevyžadoval výraznou změnu ve stylu hry. Na druhé straně, Lucarellimu bude 32 let, proto se rozhodně nejedná o dlouhodobé řešení. Lucarelliho cena je někde okolo 6 milionů euro.

S Fiorentinou je spojováno i další jméno, objev letošní sezony Rolando Bianchi. Pro kanonýra Regginy mluví věk, ve 24 letech má před sebou takřka celou kariéru. "Rolandinho" je ale typově odlišný od Toniho, raději hraje pozemi a ve vzduchu by Toniho nenahradil. Navíc, on a Giampaolo Pazzini jsou typově podobní hráči, Fialkám by se tedy sešli dva typově podobní útočníci, což snižuje šance týmu měnit styl hry. Bianchi by byl také dražší než Lucarelli, hlavně kvůli nižšímu věku. Většinou se uvádí, že Reggina ho nepustí za méně než 10 milionů euro.

Další zmiňovanou variantou je kanonýr Ceseny, Papa Waigo. Cesena s největší pravděpobností nepostoupí do Serie A, a Serie B je pro senegalce příliš malá. Ve frontě o jeho služby je ale i Neapol a Portsmouth. V jeho prospěch mluví přijatelná cena, která u hráče bez prvoligových zkušeností zřejmě nepřesáhne 5 milionů euro. Nikdo ale nedokáže předvídat jeho výkony v nejvyšší soutěži, proto by jeho angažmá bylo značmým riskem.

Možný je i návrat Valerije Bojinova. Bojinov je v Juventusu pouze na hostování, a pokud se Bianconeri rozhodnou neuplatit opci a nevykoupit ho z Fiorentiny, vrátí se Bulhar do Florencie. Jeho příchod ale závisí na Juventusu, navíc Bojinov už jednou ve Fiorentině neuspěl a není jisté, zda by mu Prandelli dal další šanci.

Možný je také příchod někoho jiného. Za Toniho Fiorentina dostane minimálně 15 milionů euro, proto by pro Fialky nemusel být problém zaplatit za kvalitního útočníka. Loni v létě se mluvilo například o Huntelaarovi z Ajaxu, ale příchod drahého hráče mimo Itálii je málo pravděpodobný.

Poslední volbou pro Prandelliho je sázka na současné hráče. Adrian Mutu je jasnou volbou, ale i další útočníci letos prokazují kvalitu. Giampaolo Pazzini oslnil svět hattrickem ve Wembley a trvale má Prandelliho důvěru. Reginaldo přišel loni jako neznámý hráč, ale kyž dostane důvěru, trenérovi ji splácí a dává branky.

Cesare Prandelli bude i příští rok chtít hrát pravidelně se třemi útočníky. Pokud odejde Toni, zbydou mu Mutu, Reginaldo, Pazzini a křídelník Martin Jorgensen. Jít do sezony s plánem hrát na tři útočníky a v kádru mít čtyři by byla sebevražda, proto je příchod nějakého kanonýra do renesančního města velmi pravděpodbný. Kdo to bude, na to si musíme ještě počkat.

Zdeněk Leitkep / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Maty - 27.03. Odpovědět

Pazzini. Smajlík 18

Maty
Reklama
Reklama
Nejnovější články