Zpět na » Serie A » Hattricky v letošní sezóně Serie A

Serie A - Hattricky v letošní sezóně Serie A

0

Líbilo se

01.05. - Hattrick, čili hráčovo dosažení tří gólů v jednom zápase, není ve fotbale obvyklým jevem. V letošní sezóně jsme v Serii A dosud zaznamenali pouze tři. Kanonýrský kousek se podařil Rolandovi Bianchimu z Regginy v 1. kole, Gionathaovi Spinesimu z Catanie v 18. kole a Crisitanovi Lucarellimu z Livorna ve 30. kole. + video

Spinesi a Lucarelli dovedli svým hattrickem mužstvo k vítězství. Tři střelecké zásahy Rolanda Bianchiho nezajistily Reggině naopak ani bod. Bianchi ovšem jako jediný v této sezóně dosáhl hattricku na soupeřově půdě, a to v Palermu.

Rolando Bianchi (1. kolo, Palermo - Reggina 4:3)
Rolando Bianchi byl před letošní sezónou takřka neznámým hráčem. Ăštočník Regginy na sebe ale upozornil již v 1. kole na hřišti Palerma. Sicilští měli od začátku zápas ve svých rukou. Bianchi ovšem vykřesával pro Regginu naději. Manko 3:0 dokázal během čtvrthodiny snížit na 3:2. Jenže Amauri opět získal Palermu dvougólový náskok. Mladý kanorýr Regginy sice udežil ještě jednou a snížil na 4:3, na zisk bodu to bylo však málo. Bianchiho střelecký účet se mohl rozrůst. Jenže několik šancí mu pochytoval skvělý Agliardi. Hattrick Bianchiho z 1. kola jakoby předznamenal útočníkovu úspěšnou sezónu. Kanonýr Regginy má na kontě již 17 gólu a je třetím nejlepším ligovým střelcem. Se zájmem o jeho služby se již údajně hlásí Fiorentina, AS Řím, AC Milán, Inter i Juventus.

Gionatha Spinesi
(18. kolo, Catania - Sampdoria 4:2)
Gionatha Spinesi v 18. kole otevřel tučný gólový účet zápasu se Sampdorií. Těsně před první půlí proměnil penaltu, kterou domácím znovu získal vedení na 3:2. Hattrick završil v 87. minutě, čímž také dodal výsledku konečnou podobu 4:2. Pro Sicilské to byl poslední zápas, ve kterém se jim podařilo udržet neporazitelnost na domácím hřišti. Gionatha Spinesi je se 14 góly nejlepším střelcem sicilské Catanie. Do Serie A opětovně vkročil po pěti sezónách v nižší soutěži, kde soupeře přesvědčil o svých kanonýrských schopnostech.

Spinesiho vítězný gól z penaltyCristiano Lucarelli (30. kolo, Livorno - Catania 4:1)
Cristiano Lucarelli je vyhlášeným kanonýrem a v jeho případě tedy zaznamenaný hattrick asi nikoho nepřekvapí. Ăštočník Livorna pokořil třema góly Catanii ve 30. kole. Sicilští v Livornu sice vedli 0:1, ale nakonec si odvezli debakl 4:1. Dva góly dal Lucarelli ze hry, jeden z penalty. S dovršením hattricku si dal skutečně na čas, protože poslední branky v zápase docílil až v 96. minutě. Současně v souboji s Catanií zaznamenal i celkově stou trefu v Serii A.

Lucarelliho hattrick

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články