Zpět na » Serie A » Češi byli v Udine za slušňáky

Serie A - Češi byli v Udine za slušňáky

0

Líbilo se

30.04. - Jak si vedli čeští fotbalisté ve 34. kole Serie A? Jak je ohodnotila italská média? Nastoupil po delší zdravotní pauze konečně i zadák Fiorentiny Tomáš Ujfaluši? Na všechny předchozí otázky naleznete odpověď právě v tomto článku.

Tomáš Sivok odehrál v dresu Udinese celé utkání proti Catanii. V první půli byl nevýrazný. Po přestávce se ovšem několikrát vydal směrem k soupeřově brance a Sicilské obránce nenechal vydechnout. Zápas ovšem ovlinila tři vyloučení. Sudí Marelli ukázal všechny tři červené karty domácím, a útočným snahám nejen Tomáše Sivoka tak byla nastavena poměrně vysoká hráz. Největší šanci na vyrovnání měl Sivok ve chvíli, kdy Udinese hrálo v devíti mužích. Deník La Gazzetta dello Sport i server datasport.it hodnotily bývalého sparťanského kapitána známkou 6. Sivokův spoluhráč Zápotočný si zahrál až na posledních deset minut. Jeho úkolem bylo zastoupit vyloučeného Dossenu. Místo mu uvolnil kanonýr Iaquinta. Vzhledem k Tomášovu krátkému pobytu na hřišti nemohl být jeho výkon hodnocen.
Zdravotní stav Tomáše Ujfalušiho neumožnil ani tentokrát českému zadákovi nastoupit za Fiorentinu. Proti Chievu ho dokonce nezastoupil ani Potenza, jak bývá zvykem, nýbrž Dán Jörgensen, původním povoláním středopolař. Spoluhráči z Violy udělali léčícímu se Ujfalušimu radost alespoň ziskem tří bodů.

Marek Jankulovski v Turíně vystřídal v 66. minutě autora jediné branky zápasu, Clarence Seedorfa. Ăškolem českého obránce bylo udržení nejtěsnějšího náskoku. To se mu také povedlo. Svůj tým několikrát podržel vybojováním míče při tlaku domácího Turína. Při Didově nejistotě byla Jankulovskiho přítomnost na hřišti velmi důležitá pro udržení čistého konta AC. Deníka La Gazzetta dello Sport i server datasport.it hodnotily jediného českého zástupce v řadách rossoneri známkou 6.

/ datasport.it, gazzetta.it, udinese.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články