Zpět na » Serie A » Giuseppe Rossi bude zpět v březnu

Giuseppe Rossi bude zpět v březnu

Giuseppe Rossi bude zpět v březnu © dailytelegraph.com - Giuseppe Rossi

0

Líbilo se

31.12. - Fiorentina vydala oficiální prohlášení, podle kterého je útočníkův zdravotní stav den ode dne lepší. Prvotní předpoklady a vyšetření dokonce určují, že se italský útočník a reprezentant vrátí na hřiště již v březnu roku 2015.

Giuseppe Rossi je pronásledován zraněními téměř celou svou kariéry. Bez nich by jistě patřil k nejlepším útočníkům současnosti, neb talentu má na rozdávání a píle mu také není cizí. Problémem je ale pro něj chatrné zdraví, které jej neustále limituje. Italský útočník byl mimo hru větší část minulé sezony a přišel také o světový šampionát. Nakonec se rozhodl podstoupit operaci poraněného kolene v USA.

Teď se konečně dostalo mladého hráči pozitivních zpráv, když jej prohlédl klubový lékař a konstatoval, že se Pepito Rossi bude moci podívat na trávník opět jako aktivní hráč již na jaře. Někdejší hráč anglického Manchesteru United je zpět v akci očekáván již v březnu, což jistě potěšilo také trenéra Vincenza Montellu, kterému se obávané duo rozpadlo již po několika společných zápasech. Letos neodehrál Rossi ani jeden zápas, zraněný byl dlouho také Mario Gómez.

Na oficiálních stránkách toskánského klubu můžeme číst: „Doktor Singleton prohlédl koleno Pepita Rossiho a zjistil, že je v překvapivě dobrém stavu. Je stabilizováno, nepředpokládáme žádné další změny. Hráč evidentně pracoval na posílení svalů, což je vidět. Doktor posléze probere celou věc se specialisty přes zátěžový trénink, určí harmonogram dalšího postupu, aby jej pečlivá příprava mohla plně připravit na start v soutěži. Rossi by se měl zapojit do speciálního tréninku již v lednu.“

„Poté jsme stanovili další postup. Pokud se nestane nic nepředpokládaného a koleno vydrží, další část prohlídky bude až v polovině února. Návrat na trávníky očekáváme v březnu. Pokud vše půjde podle plánů a bez obtíží, bude Giuseppe Rossi připraven nastoupit do plného zápasového rytmu již v průběhu března,“ dokládá vyjádření Violy. Toskánský celek je v italské Serii A zatím na osmém místě a na pohárové příčky ztrácí tři body.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Související odkazy
Nejnovější články