Zpět na » Serie A » Angelo Peruzzi končí!

Serie A - Angelo Peruzzi končí!

0

Líbilo se

29.04. - Brankář Lazia Řím Angelo Peruzzi dnes ukončil kariéru. Zkušený brankář to oznámil hned po skončení dnešního derby.

Peruzzi svou bohatou kariéru ukončil symbolicky po zápase proti AS Řím, v jehož dresu svou kariéru v roce 1987 začal.

"Je to pravda. V lednu jsem se rozhodl, že po letošní sezoně končím. Derby bylo mým posledním zápasem. Nebudu chytat ani zbytek ligy, mám zlomený prst a jsem pod injekcemi, to už dál nechci snášet. Tohle je definitivní konec, žádný návrat nebude." prohlásil Peruzzi v rozhovoru pro Sky TV.

Angelo Peruzzi se narodil 16. února 1970 ve městě Viterbo. V Serii A debutoval v prosinci 1987 v dresu AS Řím na San Siru. V Serii A nastupoval za AS Řím, Hellas Verona, Juventus Turín, Inter Milán a od roku 2000 chytal za Lazio Řím. V Serii A nasbíral celkem 477 startů.

Ve sbírce úspěchů Angela Peruzziho najdete snad všechny možné trofeje, na které si vzpomenete. Peruzzi je Mistr Evropy do 21 let, Mistr Itálie 1995, 1997 a 1998, vítěz Italského poháru 1995, Italského Superpoháru 1995 a 1997, Poháru UEFA 1993, Ligy Mistrů 1996, Evropského superpoháru 1996, Interkontinentálního poháru 1996 a hlavně, Mistrem Světa 2006.

Nejlepší období kariéry Peruzzi prožil v Juventusu Turín, kde v sezonách 1991-9 odchytal přes 250 zápasů a vyhrál vše, co na klubové úrovni vyhrát lze. Loni v Německu se pak stal s Italskou reprezentací Mistrem Světa, přestože na turnaji nechytal ani minutu. Jediný významný titul, který mu chybí, je titul Mistra Evropy, v roce 2000 skončil s Itálií ve finále.

Nejsilnější stránkou Angela Peruzziho byly jeho reflexy a ledový klid. Mrštnost, s jakou se dokázal vrhnout za míčem, byla až neuvěřitelná. Slabší stránkou byla hra ve vzduchu, ale i tam patřil Peruzzi ke světové špičce.

Lazio Řím si nyní bude muset najít náhradu. Letošní sezonu zřejmě dochytá Ballota, ale pro příští sezonu musí přijít nová jednička. Mluví se Morganu De Sanctisovi z Udine nebo o Calderonim z Bergama. Ať přijde do Lazia kterýkoliv brankář, nahradit Angela Peruzziho pro něho bude nesmírně těžký úkol.

Zdeněk Leitkep / channel4.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články