Zpět na » Serie A » Ferrero láká vysněnou posilu: Postarám se o Balotelliho

Ferrero láká vysněnou posilu: Postarám se o Balotelliho

Ferrero láká vysněnou posilu: Postarám se o Balotelliho © goal.com - Mario Balotelli

0

Líbilo se

20.12. - Hodně ambiciózní vyjádření do světa vypustil neméně ambiciózní vlastník janovské Sampdorie. Prezident a patron Massimo Ferrero by rád posílil svůj celek a dodal fanouškům náplast za pravděpodobně odcházejícího Manola Gabbiadiniho. Do svého týmu se snaží nalákat velmi atraktivní a zajímavé jméno.

Plány Sampdorie jsou přinejmenším zajímavé. Celek z přístavního města se k překvapení mnohých pohybuje v okolí pohárových příček a nehodlá se jich vzdát. Sampdoria až příliš dlouho vzpomíná na slavné dny, kdy se nejen dostávala mezi absolutní evropskou špičku, ale v pohárech také vyhrávala. Nyní se konečně zdá, že se Janov opět vzpamatovává a oba jeho týmy mu dělají radost. Sampdoria má skvělého trenéra s novými vizemi a kádr, který je schopen měřit se v rámci ligy s nejlepšími.

Po delší době se klubu povedlo stabilizovat své finanční závazky a z pasiv se přesunul do aktiv. Nyní se snaží dlouhodobě se udržet mezi elitou. A pomoci by mu k tomu měly i příchody velkých jmen. Teď se vlastník a patron Dorie opět ukázal jako ambiciózní člověk, když v rozhovoru pro deník Gazzetta dello Sport začal do svého týmu lákat samotného Maria Balotelliho!

Na první pohled možná věc nevídaná, vzhledem k charakteru hráče i ceně, kterou by Doria musela zaplatit. Na druhý pohled už se ale smělé plány Ferrera nezdají tak ukvapené. Faktem je, že v Anglii Balotelli prožívá další noční můru. V prostředí velkých klubů se mu fatálně nedaří. V Liverpoolu se trápí a klub by se jej rád zavil, takže i jeho cena půjde rapidně dolů. Další námitkou je bezesporu Balotelliho charakter. I s tím by se ale Sampdoria mohla poradit. Zvládla „ukočírovat“ i bouřliváka Antonia Cassana, který prožil v janovském přístavu nejlepší léta své kariéry.

Po zvážení těchto faktorů došel movitý patron Dorie k jasnému závěru: „Balotelli byl uštván médii. Problém je, že nemá nikoho, kdo by se o něj staral a chránil ho. Mám pro něj řešení. Pokud by dokázal spolknout své ego a na chvíli zapomenout na své manýry, moc rád bych ho přivedl do Sampdorie. Chránil bych ho před tlakem, navíc by hrál v menším klubu. Máme ale velké ambice a rádi bychom ho přivedli. Pokud bude chtít, už v lednu. Postaráme se o něj a znovu najde své instinkty,“ dodává ambiciózní patron Sampdorie.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Noviny
Nejnovější články