Zpět na » Serie A » Proč je Juventus tolik nenáviděný?

Serie A - Proč je Juventus tolik nenáviděný?

0

Líbilo se

28.04. - Juventus Turín má úspěšně nakročeno k tomu, aby se po roce v Serii B vrátil do nejvyšší italské ligy. Na stadiónech elitní soutěže musí Turínští počítat s tím, že soupeřovi fanoušci je šetřit nebudou. Řada obyvatel Apeninského poloostrova považuje Juve za podvodníky. S trochou nadsázky by se dalo říci, že Juventus polovina Italů miluje a polovina jej nenávidí. + 4 videa

Co vede řadu tifosi k tomu, že se jejich hněv obrací k Juve? Předně za to může pověst turínského klubu, jemuž často pomáhají k dobrému výsledku rozhodčí. V následujích videích se můžete podívat například na penaltový zákrok Iuliana na Ronalda, který nebyl odpískán a Inter kvůli němu přišel o scudetto. Staršího data je průnik polského útočníka Bonieka obranou Liverpoolu. Kanonýr Juventusu byl očividně zastaven před pokutovým územím, chytře však spadl až ve vápně a vykoledoval si vymyšlenou penaltu. Kritici turínského klubu upozorňují, že podivných rozhodnutí ve prospěch bianconeri učiní sudí několik desítek za sezónu.

Iulianův zákrok na Ronalda

Boniekova vymodlená penalta

Další skandální výkony rozhodčích v zápasech Juve

Na konci devadesátých let se bianconeri dostali pod palbu kritiky, kterou vyvolal český kouč Zdeněk Zeman. Uznávaný stratég prohlásil, že výkonnost a fyzická vyspělost fotbalistů v Juve se zlepšuje spíše než díky usilovnému tréninku v důsledku využití podpůrných látek.

Nepřátelé klubu s nejvyšším počtem scudett v Serii A se dočkali zadostiučinění minulé léto, kdy propukla aféra známá pod názvem Calciopoli. Sportovní ředitel Luciano Moggi podle odposlechů ovlivňoval nasazování jednotlivých rozhodčích na zápasy Juventusu a zároveň uplatňoval nekalé praktiky v přestupové politice. Bianconeri byli za prohřešek potrestáni odebráním dvou mistrovských titulů a přeřazením do Serie B.

Následující video s názvem (Baciamo le mani - Lucky Luciano) paroduje bývalého sportovního ředitele Juve, Luciana Moggiho, jako vlivného mafiána v prostředí calcia. V sestřihu se objevují několikapalcové titulky italských novin, v nichž i nestranní redaktoři odsuzují pomoc bianconeri ze strany rozhodčích. Následují záběry do tribun stadiónů, kde se po odhalení aféry Calciopoli fanoušci trumfovali v tom, kdo dokáže přijít s originálnějším nápisem na adresu podvodné činnosti Moggiho a spol. Zobrazený dres Juventusu s číslem 12 a jmenovkou "Dattilo" má naznačit, že rozhodčí jsou dvanáctým hráčem bíločerných na hřišti. Parodie reklamy na platební karty Mastercard dává najevo rozdíl mezi Ligou mistrů ("Některé věci si zkrátka za peníze nekoupíte...") a Serií A ("...ale na vše ostatní je tady Mastercard"). Jedná se tedy o narážku na Moggim uplatňovanou korupci. Video je doprovázeno písní s textem zaměřeným proti Juve.

Nepřátelé Juventusu mají dokonce své vlastní webové stránky ANTIJUVE.COM , na kterých se nachází i spousta materiálů (fotografie, videa nebo novinové výstřižky) ke stažení.

/ FotbalPortal.cz; antijuve.com; youtube.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články