Zpět na » Serie A » Lazio králem sezony 99/00

Serie A - Lazio králem sezony 99/00

0

Líbilo se

28.04. - V našem dalším ohlédnutí do historie Serie A je na řadě sezona 1999/2000. Na přelomu tisíciletí titul slavilo Lazio, které předčilo druhý Juventus o jediný bod.

Sezona, na jejímž konci slavil Italský národní tým stříbro z Mistrovství Evropy, skončila triumfem římského Lazia. Éra skvělých výsledků pod Cragnottiho vedením tímto titulem vyvrcholila, Lazio o titulu od té doby pouze sní.

Souboj o titul se tentokrát nenesl ve znamení tradičního duelu Juventus - AC Milán. Rossonerri zaostávali a do souboje o titul se se Starou dámou pustilo Lazio. Nakonec byli Biancocelesti úspěšnější o jeden jediný bod. Titul se tak stěhoval do hlavního města.

Video ze sezony 99/00

Lazio těžilo z bohatých finančních prostředků Sergia Cragnottiho, z trenérského umění Svena Gorana Erikssona a ze skvělé formy klíčových hráčů. Trenér Eriksson celou sezonu poctivě praktikoval klasické rozestavení 4-4-2. V bráně zářil Luca Marchegiani, obranu řídil kapitán Alessandro Nesta, záloze šéfoval Juan Veron a Marcelo Salas dával branky. Lazio sice hned v úvodu sezony, konkrétně 29. srpna 1999 prodalo za 90 miliard lir Christiana Vieriho do Interu Milán, ale Marcelo Salas, Simone Inzaghi, Roberto Mancini, Alan Boksič a Fabrizio Ravanelli jeho pozici skvěle zaplnili.

2 videa, věnující se především oslavám titulu:Lazio končilo sezonu jako druhý nejlépe střílející tým Serie A. Pouze AC Milán jeho 64 vstřelených branek překonalo, a to pouze o jednu. Druhý Juventus produkoval o poznání méně záživný fotbal, ale jeho 20 inkasovaných branek budí dodnes respekt. Králem kanonýrů se opět nestal hráč Mistra. Titul si pro sebe vystřílel kanonýr AC Milán, Andrej Ĺ evčenko.

První příčku tedy obsadilo Lazio. Spolu s druhým Juventusem se tedy přímo kvalifikovalo do Ligy Mistrů. Do její kvalifikace zamířili oba milánské kluby, třetí AC a čtvrtý Inter. Pohár UEFA vybojovali hráči Parmy, která přišla o Ligu Mistrů jen vinou horšího skóre, AS Řím a sedmé Fiorentiny. Osmé Udine zamířilo do Intertoto Cupu.

Ostatní týmy hráli prakticky o udržení. Devátý Hellas Verona dělilo od sestupových pozic pouze 9 bodů. Sestupu se tak úspěšně vyhnuly Hellas Verona, Perugia, Bologna, Reggina, Lecce a Bari. Sestupu naopak potkal Piacenzu, Cagliari, Benátky a AC Turín. Pro další sezonu je nahradily Vicenza, Neapol, Brescia a Atalanta.

Soupiska mistrovského Lazia: Marchegiani, Ballotta, Gottardi; Mihajlovič, Nesta, Negro, Pancaro, Favalli, Couto, Sensini, Lombardo; Simeone, Veron, Conceicao, Nedvěd, Almeyda, Stankovič; Salas, S.Inzaghi, Mancini, Boksič, Ravanelli, K. Andersson

Konečná tabulka:
1. Lazio 72
2. Juventus 71
3. AC Milán 61
4. Inter 58
5. Parma 58
6. AS Roma 54
7. Fiorentina 51
8. udinese 50
9. Hellas Verona 43
10. Perugia 42
11. Bologna 40
12. Reggina 40
13. Lecce 40
14. Bari 39
15. AC Torino 36
16. Venezia 26
17. Cagliari 22
18. Piacenza 21

Zdeněk Leitkep / wikipedia.org;FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články