Zpět na » Serie A » Allegri: Nezasloužili jsme si vyhrát derby

Allegri: Nezasloužili jsme si vyhrát derby

Allegri: Nezasloužili jsme si vyhrát derby © zimbio.com - Massimiliano Allegri

0

Líbilo se

01.12. - Juventus turín sehrál skvělé utkání se svým městským rivalem a dlouho jen remizoval. Nakonec ale dělbu bodů odmítl Andrea Pirlo, který skvělou ranou čtyři vteřiny před koncem utkání rozhodl o tom, že Turín i nadále zůstane zahalen do barev Juve.

Juventus vedl a diktoval tempo utkání, ale Turín se vzchopil a krásnou ranou obránce Bruna Perese srovnal na 1:1. Po chvíli ve druhém poločase dokonce mohl jít do vedení a využít oslabení Staré dámy, která dohrávala o deseti lidech, když byl vyloučen Stephan Lichsteiner.

Dlouho to vypadalo na remízu. Tu odmítl až čtyři vteřiny před koncem zápasu Andrea Pirlo. Zkušený italský reprezentant a muž se skvělou kopací technikou se dostal za hranicí pokutového území k míči a krásnou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Trenér Juventusu Max Allegri byl sice nadšen z dramatické koncovky, ale zároveň přiznal, že remíza by utkání asi slušela více.

Podle někdejšího trenéra AC Milán si Juventus zasloužil spíše jen bod, protože hosté hráli skvěle. V rozhovoru pro deník Gazzetta dello Sport Allegri řekl: „Možná by remíza zápasu odpovídala více. Náš soupeř hrál snad až za hranicí možností a bylo ohromně těžké najít cestu skrz jeho obrannou linii.“

„Na druhou stranu, když jsme prohráli s Janovem, cítili jsme se zase poškozeni. Ne sudími, ale prostě náhodou. Hráli jsme tehdy rozhodně lépe, takže se dá říct, že fotbalová spravedlnost zasáhla. Hráli jsme výborně jen jeden poločas, v tom druhém už Turín dokázal vyrovnat síly. Býci hráli především na brejky, což nám dělalo problémy. Mají skvělé hráče a bylo opravdu náročné je hlídat.“

„Když jste považován za favorita, prakticky vždy musíte hrát na výhru a veřejnost vás vždycky posuzuje přísněji. Musíme ale objektivně říct, že se Turín opravdu snažil a dnes předvedl skvělou show. Nikdy nepřestali věřit v bodový zisk, za což před nimi smekáme,“ uzavřel Allegri. Jventus se v dalším kole Serie A utká s Fiorentinou, což bude také velmi náročné utkání. A poté čeká Starou dámu náročné utkání v Lize mistrů.

Kam dál?

Ondřej Pražák / goal.com

Související odkazy
Nejnovější články