Zpět na » Serie A » Palermo chce místo Erikssona Itala

Serie A - Palermo chce místo Erikssona Itala

0

Líbilo se

27.04. - Palermo po dlouho trvající krizi odvolalo kouče Guidolina. Do konce sezóny povede mužstvo bývalý asistent Gobbo. Předpokládá se, že pro nový ročník Serie A budou Sicilští hledat novou tvář na trenérský post. Před švédským uznávaným koučem Erikssonem, o jehož stěhování do Palerma spekulují média, by prezident Zamparini prý upřednostnil u Rosanero některého Itala.

Palermo mělo po začátku letošní sezóny velké šance na dobré umístění. V roce 2007 šla ovšem výkonnost sicilského týmu z kopce, což se projevilo i na propadu Rosanero v tabulce.

Prezident Zamparini dlouhou dobu přesto důvěřoval kouči Giudolinovi, jenž ustál několik perných chvil. Definitivně mu podlomila židli až nedělní porážka na domácí půdě se zachraňující se Parmou. Do konce sezóny povede Palermo Renzo Gobbo. Italská média dokonce spekulovala, že Sicilští dohrají aktuální ročník fotbalové ligy pod Erikssonem. Případně by mohl Ĺ véd převzít Palermo v další sezóně. Zamparini sice nešetřil slovami chvály na adresu bývalého trenéra anglické reprezentace, ale možnost angažování jeho osoby odmítl. Eriksson nasbíral v Serii A množství zkušeností, když koučoval římské AS, Fiorentinu, Sampdorii a Lazio. S biancocelesti získal dokonce titul. Palermo prý Ĺ véda neoslovilo, ale kontakt naopak inicioval trenérův agent.

Na Sicílii chce klubový prezident v létě přivést některého z italských trenerů. Hlavními favority jsou Mazzari z Regginy a Colantuono z Bergama. Zamparinimu nezbývá než doufat, že případné adepty neodradí prezidentova minulost. Ta prozrazuje, že pod svérázným klubovým šéfem se během jeho angažmá v Benátkách a v Palermu prostřídalo 23 trenérů.

/ foxsports.com; eurosport.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články