Zpět na » Serie A » Donadoni hodnotil AC, Inter a Juve

Serie A - Donadoni hodnotil AC, Inter a Juve

0

Líbilo se

26.04. - Reprezentační kouč Roberto Donadoni se vyjádřil k událostem v italském klubovém fotbale. Třiačtyřicetiletý trenér je potěšen úspěchy tří velkých mužstev. Inter chválí za výsledek v Serii A, Juventus za počínání v Serii B a Milán za boj v Lize mistrů.

"Gratuluji Manciniho týmu k vítězství, ale s více italskými fotbalisty by to bylo ještě lepší," poznamenal Donadoni na adresu Interu. Připojil se tak k přání části italské veřejnosti, aby za tým nerazzurri hrálo více Italů. Za milánský celek v posledních letech nastupují zejména Jihoameričané. Je ovšem zapotřebí dodat, že právě cizinci jsou hlavními strůjci černomodrého úspěchu. Z italských hráčů se v obvyklé sestavě kouče Manciniho objevují pouze Marco Materazzi a v menší míře i Fabio Grosso. Materazzi patřil v letošní sezóně k nejlepším hráčům Interu, Grosso naopak po příchodu z Palerma zklamal. Samotný trenér Interu, Roberto Mancini, vyslovil přání, aby klub získal na přestup italské reprezentanty Toniho, Buffona a De Rossiho.

Donadoni se vyjádřil k pouti dalšího milánského týmu, AC, v Lize mistrů. "Milán může otočit náskok Manchesteru. Byl by to nádherný výsledek italského fotbalu, protože Angličané disponují velmi kvalitním týmem". O situaci v Serii B, která nasvědčuje tomu, že se Juventus vrátí mezi elitu, reprezentační trenér prohlásil: "Návrat Juventusu do Serie A dodá prospěch a motivaci všem týmům".

Juventus, Inter a AC Milán vzbuzují značnou pozornost Roberta Donadoniho, neboť právě tyto týmy jsou dlouhá léta významnou zásobárnou italské reprezentace. K poslednímu hranému utkání celku azzurri, v březnu se Skotskem, povolal Donadoni dva zástupce Juventusu, šest z Milána a z Interu nominoval jen Marka Materazziho.

/ ansa.it; sport.tiscali.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články