Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Serie A » Totti: Chci trénovat Řím

Totti: Chci trénovat Řím

Totti: Chci trénovat Řím © goal.com - Skóruje Francesco Totti i do sítě Bayernu?

2

Líbilo se

20.11. - Francesco Totti obdržel ocenění Giacinta Facchettiho a při příležitosti vyhlášení sdělil novinářům své naděje a sny do budoucnosti. Tottiho přáním je ještě tři roky hrát na nejvyšší úrovni a poté začít trénovat. Jeho hlavním snem je stát se jednoho dne koučem svého milovaného klubu.

Francesco Totti je ikonou italského calcia. Osmatřicetiletý veterán působí celou svou hráčskou kariéru v AS Řím a fanoušci jej za jeho kvalitu i věrnost zbožňují. Není divu, že Totti by rád v klubu zůstal i poté, co pověsí kopačky na hřebík. A pomýšlí rovnou na trenérský post. V souvislosti s převzetím prestižního ocenění se kapitán Vlků rozhovořil o současné situaci týmu, svých snech a plánech do budoucnosti.

V rozhovoru pro deník Gazetta dello Sport Francesco Totti uvedl: „Samozřejmě bych jednou velmi rád trénoval Řím. Nedávno jsem mluvil s kamarádem a říkali jsme si, že většina hráčů tohle dělá, takže i u mě je to logickým krokem. Možná bych začal s trénováním mládeže, i když zatím tento klub nic takového nepotřebuje.“

„Můj syn Cristian by jednou mohl být hráčem, kterého budu trénovat, ale můžete se vsadit, že by hrál jen v případě, že si to zaslouží. Nehrozila by žádná protekce, naopak bych na něj byl asi ještě tvrdší. To on ale dobře ví, máme spolu skvělý vztah.“

Totti v nedávné době překvapil média svou reakcí poté, co jej trenér Rudi Garcia vystřídal v utkání proti FC Turín. „Er Pupone“ ale uvádí, že tato událost je již uzavřenou kapitolou. „Všechno to byla jen instinktivní reakce. Byl jsem v té době suspendován pro další utkání, Turín přestal hrát a já cítil, že bych mohl dát nějaký gól. Takže je jasné, že jsem střídání nenesl dobře. Tyhle věci se zkrátka stávají. Nebyl jsem moc nadšený, dal to najevo. Tím to ale skončilo, vše jsme si okamžitě po utkání vyříkali.“

„Naším cílem je vyhrát Serii A. Věříme, že na to máme. Letošní tým je mnohem kvalitnější, než ten, který jsme měli před rokem. Všichni tu odvádí skvělou práci a trenér Garcia řekl, že jsme lepší než Juventus. Teď je na nás, abychom to dokázali. Pak je tu ještě Neapol, třetí nejsilnější tým. Letos to bude duel mezi Juventusem a Římem,“ předpovídá Totti.

Il Capitano se vyjádřil také k tomu, zda by vyměnil Zlatou kopačku z roku 2007 coby symbol nejlepšího střelce Serie A za to, kdyby AS ten ok vyhrálo mistrovské Scudetto. „Ano, to bych vyměnil bez přemýšlení. Tým byl pro mě vždycky na prvním místě. Ale pokud jde o výměnu titulu mistra světa za Ligu mistrů, u toho bych už asi váhal. Moje rada? FIFA by měla Zlatý míč udělovat na každé pozici, protože takhle to bude vždycky buď Messi, anebo Ronaldo,“ uzavírá Totti.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Nejnovější články