Zpět na » Serie A » Calcio prožívá úspěchy i skandály

Serie A - Calcio prožívá úspěchy i skandály

0

Líbilo se

24.05. - Na úspěch italské reprezentace na mistrovství světa včera navázal tým AC Milán triumfem v Lize mistrů. Zdá se, že italský fotbal kraluje světu. To platí možná po sportovní stránce. Prostředí calcia má totiž velké problémy, díky kterým jsou Italové ve světě spíše pro ostudu.

Co se týče sportovních výkonů, Italové se vyhřívají na světovém vrcholu. V létě zvítězili na mistrovství světa, kapitán Canavarro získal za rok 2006 ocenění pro nejlepšího hráče kontinentu i planety. Francesco Totti je ve hře o cenu Zlatá kopačka pro nejlepšího evropského kanonýra. A konečně AC Milán včera vybojoval titul v prestižní Lize mistrů.

Na italském calciu nalezneme ovšem i řadu trhlin. Fotbal na Apeninském poloostrově se vzpamatovává z korupční a sázkařské aféry. V zimě byla hra kulatého míče opět zasaženo vlnou násilí fotbalových fanoušků. Itálie prohrála boj o pořadatelství evropského šampionátu v roce 2012. Nejaktuálnějším problémem je kritika českého kouče Zdeňka Zemana. Proslulý kritik poměrů v calciu znovu hovoří o tom, že se v Itálii nehraje čistě. Podle Zemana systém nekalých praktik ve fotbale vesele pokračuje. Trnem v oku zůstavají pro některé aktéry italského fotbalu výkony rozhodčích. Prezident Palerma Zamparini několikrát hlasitě zpochybnil nestrannost a kompetenci sudích v Serii A, kteří prý poškozují sicilský klub. Kanonýr druholigové Boloni Marazzina zase kritizoval výkony rozhodčích v Serii B. Pozastavil se nad tím, jak arbitři připískávají Janovu a Neapoli v cestě za postupem do nejvyšší soutěže. Dokud Italové nezačnou řešit problémy dotýkající se fair play, budou sportovní úspěchy calcia doprovázeny hořkou pachutí.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články