Zpět na » Serie A » Moratti k budoucnosti Interu

Serie A - Moratti k budoucnosti Interu

0

Líbilo se

22.05. - Vlastník a prezident Interu Milán promluvil o plánech jeho týmu. Především se pak rozpovídal o přestupových záměrech Interu.

"Tento tým letos vyhrával a vybojoval velmi důležité výsledky, takže nějaké velké a zásadní změny nepotřebujeme dělat. Nechci nikoho zklamat, ale rozhodně nebudeme nakupovat tolik jako minulé léto. Pouze doplníme tým, abychom byli kompaktnější proti zraněním. Ale samozřejmě, pokud někdo odejde, tým bude doplněn." prohlásil Moratti.

"Může být pro nás důležité, jestli zůstane Luis Figo. Figo zosobňuje kvalitu a spolehlivost, velmi rádi bychom ho udrželi v týmu. Může být příští rok velmi prospěšný. Ale pokud se rozhodně odejít, rozhlédneme se po přestupovém trhu. Pokus skutečně odejde, budeme muset přivést dva hráče, protože Figo představuje takový formát hráče, kterého jeden hráč prostě nenahradí. Zastane víc pozic na hřišti, druhý takový není. Pokud zůstane, Mancini správně řekl, že ho bude využívat pouze na kraj zálohy. Letos Figo hrál občas i tvůrce, na tuto pozici zřejmě bude muset příjít posila."

"Víme jistě, že potřebujeme posílit obranu a zálohu. Ale počet chceme udržet, takže bude muset někdo odejít. Ale není to jen kvůli vypadnutí z Ligy Mistrů, potřebujeme hráče prvotřídní světové kvality."

Moratti se také vyjádřil k případu Adriano. O brazilském útočníkovi se často spekuluje v souvislosti s jeho odchodem. "Stále stojím při Adrianovi. Znovu se ho pokusíme dostat do vrcholné formy. Připravíme mu takové podmínky, aby byl v příští sezoně opět v naprosto špičkové formě. Jen tak je pro Inter prospěšný. Každopádně si myslím, že by Adriano měl být na nedělní oslavné párty.(Adriano požadoval možnost návratu do Brazílie, pozn. redakce) Věřím, že to myslel dobře, že se chtěl dobře připravit na další sezonu. Jestli je rozhodnutý zůstat? K tomuto rozhodnutí jsou potřeba dva lidé, on a já. Pokud Adriano projeví touhu zůstat, rozhodně se tomu nebudeme bránit. Adriano je pořád jedním z nejlepších útočníků na světě!" prohlásil Moratti.

Moratti tedy prakticky potvrdil to, o čem se mluví již dlouho. Pokud z Inter někdo odejde (Crespo), přijde za něho adekvátní náhrada. Zároveň ale připustil změny v obrané a záložní řadě, která potřebuje zkvalitnit, zejména pro Ligu Mistrů. Inter Milán tedy pravděpodně bude jedním z hybatelů přestupového trhu. Kdo skutečně do Milána zamíří, na to si ale budeme muset ještě počkat.

Zdeněk Leitkep / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články