Zpět na » Serie A » Palermo láká hvězdy Livorna

Serie A - Palermo láká hvězdy Livorna

0

Líbilo se

22.05. - Ve hře o hlavní dvě hvězdy Livorna je sicilské Palermo. Klub Rosanero má políčeno na gólmana Ameliu a útočníka Lucarelliho. Oba dva zmiňování hráči mají velké ambice a jejich angažmá u toskánského klubu se po sezóně uzavře. Palermo musí počítat s tím, že o Ameliu s Lucarellim je zájem v Itálii i za jejími hranicemi.

Sicilský klub v létě nejspíše prodá defensivní duo Barzagli, Zaccardo, a může tak počítat se slušně naplněnou pokladnou. Při lákání dvou livornských opor bude tedy Palermo konkurenceschopné i oproti slavnějším týmům. Sicilští mají v lize sedmou nejhorší bilanci obdržených gólů. Mezi tyčemi letos Rosanero několikrát podržel gólman Fontana, ale ten ve čtyřiceti letech není pro klub příliš perspektivním hráčem. Mladý Amelia by Palermu mohl pomoci ve snaze udžet klub na špici tabulky Serie A. Po dvou nebo třech sezónách by za něj navíc Sicilští mohli utržit mnohem vyšší částku.

Podoba budoucího útoku Rosanero je stále zahalena tajemstvím. Sicilští se zřejmě rádi zbaví Caracciola, jenž v roli kanonýra neobstál a navíc obdžel nabídky od Turína a Glasgow Rangers. O Brazilce Amauriho byl v zimě velký zájem. Není však jasné, zda kluby budou chtít riskovat angažování tohoto kanonýra po půlročním zranění. Pozici v týmu Palerma si postupně budují nováčci Cavani (z Uruguaye) a Matusiak (z Polska). Na odchodu ze Sicílie je nejspíš David Di Michele, jehož cílovou stanicí může být Lazio. Lákadlu Ligy mistrů Di Michele určitě neodolá. Sečteno a podtrženo, Palermo čeká v útoku téměř revoluce. Tím pádem se v týmu prezidenta Zampariniho vytváří prostor pro Cristiana Lucarelliho. Bomber z Livorna by zde mohl nalézt na vrcholu své kariéry novou motivaci a navíc by si zahrál Pohár UEFA.

V souvislosti s chystaným přesupem livornského hvězdného dua se nám naskýtá jedna podstatná otázka. Jak na Ameliův a Lucarelliho odchod zareaguje klub, který letos oslavil 92 let své existence? Za svého kanonýra si již celek prezidenta Spinelliho vyhlédl náhradu. Bude jí současný útočník Sampdorie Fabio Bazzani. Tento třicátník má za sebou čtyři neplodné sezóny. Livorno tedy musí doufat, že se Bazzani na stadiónu Armanda Picchiho střelecky probudí. Kdo nahradí strážce svatyně Ameliu, o nějž je zájem kromě Palerma i v Laziu nebo v anglické Premier League, není zatím jasné. Trenéři Arrigoni a Orsi, kteří letos vedli celek Livorna, několikrát mezi tyčemi vyzkoušeli i Emanuela Manittu. Manitta je ve svých třiceti letech zkušeným brankářem, ale pozice jedničky mu v jeho bohaté kariéře náležela ve vyšších soutěžích pouze v sezóně 2003/2004 v druholigové Neapoli. Je tedy otázkou, zda Livorno svěří stráž branky pro příští sezónu právě jemu nebo se ohlédne po náhradě.

/ FotbalPortal.cz; eurosport.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články