Zpět na » Serie A » Sivok dobyl milánské San Siro

Serie A - Sivok dobyl milánské San Siro

0

Líbilo se

21.05. - Ve 37. kole Serie A si zahráli pouze dva čeští aktéři. V Miláně se nakonec konfrontace našich krajanů nekonala. Na San Siru si v utkání rossoneri s Udinese zahrál za vítěze pouze Tomáš Sivok. Celé utkání odběhal jen Tomáš Ujfaluši, který v neděli s Fiorentinou zavítal do Messiny.

Na soupiskách sobotních soupeřů - milánského AC a Udinese - sice najdeme hned tři české fotbalisty, ale na travníku se objevil pouze jediný. Carlo Ancelotti šetřil Marka Jankulovskiho na středeční finále Ligy mistrů v Athénách proti Liverpoolu. Tomáš Zápotočný nemohl nastoupit kvůli nasbíraným žlutým kartám, a tak se jediným českým aktérem zápasu stal Tomáš Sivok. Středopolař hrál od 68. minuty, kdy vystřídal autora vítězné branky Brazilce Barreta. Po sérii drobných zranění, která Tomáš utrpěl v osobních soubojích posledních zápasu, tentorkát konečně dohrál bez újmy. Středopolař Udinese se do hry zapojoval aktivně, a to i střelecky. Výhra na půdě milánského AC je pro českého mladíka zajisté cenným skalpem do sbírky kariérních úspěchů. Server datasport.it ohodnotil Sivokův výkon známkou 6. Konkurence z Gazzetty byla přísnější a udělila Čechovi v bíločerných barvách 5,5 bodu.

Fiorentina si sice z Messiny neodvezla tři body, jak se od ní před zápasem čekalo a požadovalo, ale Tomáš Ujfaluši může být se svým výkonem spokojen. Zadák Violy měl dokonce jednu dobrou příležitost ke skórování. Po příhrávce Pazziniho mířil těsně vedle Paolettiho branky. V závěru utkání obdžel Tomáš od sudího Velotta žlutou kartu za protesty. Od serveru datasport.it obdržel Ujfaluši známku 6,5 a od listu La Gazzetta dello Sport 6 bodů.

/ datasport.it, gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články