Zpět na » Serie A » Nesta před finále prodloužil u AC

Serie A - Nesta před finále prodloužil u AC

0

Líbilo se

18.05. - Alessandro Nesta prodloužil v milánském AC smlouvu do konce června 2011. Pokud by obránce rossoneri setrval v lombardské metropoli až do vypršení kontraktu, pak by počtem sezón v dresu AC vyrovnal délku svého předchozího angažmá v Laziu. V Římě odehrál Nesta devět ročníků ligové soutěže.

"Řím zůstává mým domovem, ale neexistují žádné předpoklady, že bych se sem měl vrátit hrát;" prohlásil Nesta v vřeznu letošního roku. Po podepsání nového kontraktu se zdá, že jeho návrat do Říma by přicházel v úvahu pouze na samém sklonku kariéry. Třicetiletý Nesta je a ještě pěknou řádku let bude sloupem zadních řad milánského týmu. Polovinu letošní sezóny římský rodák promarodil. Ze hry ho vyřadilo zraněné rameno, s nímž musel na operaci. Předchozí Nestova smlouva měla vypršet v červnu příštího roku. Prodložením kontraktu Alessandro potvrdil, že vrchol své kariéry spojí s Milánem. S rossoneri bude ve středu bojovat o titul v Lize mistrů. Nesta má tedy možnost ukořistit trofej z nejprestižnější evropské soutěže již podruhé. Zatím jediný titul z Ligy mistrů vybojoval v roce 2003 v Manchesteru na úkor Juventusu. V barvách AC zvítězil jednou v Serii A a jednou v Italském poháru. Během angažmá v Laziu získal scudetto, evropský Pohár vítězů pohárů a dvakrát Italský pohár.

Alessandro se postupně začíná vracet do formy, která by mu měla umožnit opětovně obléknout reprezentační dres. Za Itálii milánský zadák nastřádal již 78 startů. Donadoniho azzurri Nestovy služby potřebují jako sůl. V kvalifikační skupině na evropský šampionát se totiž zatím nacházejí na nepostupové příčce.

/ sportal.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články