Zpět na » Serie A » V Serii B možná play-off nebude

Serie A - V Serii B možná play-off nebude

0

Líbilo se

16.05. - V dohrávkách 38. kola zvítězil druhý Janov i třetí Neapol. Azzurri nyní nabráli náskok deseti bodů na čtvrtou Mantovu. Pokud by tento bodový rozdíl vydržel až do konce soutěže, nehrálo by se v druhé nejvyšší italské lize play-off, ale Serie A by rovnou přivítala Juventus, Janov i Neapol.

Pro postup do nejvyšší soutěže jsou nastavena složitá pravidla. V podstatě ale mohou nastat dvě rozdílné situace. Buď rozdíl mezi třetím a čtvrtým týmem dosáhne 10 a více bodů. V tomto případě postupují do Serie A přímo první tři týmy. Nebo třetí tým zakončí sezónu s nižším než desetibodovým odstupem na čtvrtého. V tomto případě do Serie A postoupí první dva týmy a zbylé čtyři sehrají play-off o zbylé jedno místo.

Neapol v úterý zvítězila v Brescii gólem středopolaře Pia. Domácí kouč Cosmi poté rážně kritizoval výkon sudího Rosettiho. Trenér lombardského celku přirovnal počínání rozhodčího k případům, které se v italském fotbale objevovaly v éře Moggiho praktik. Neapol i přes výhru zůstává na třetím místě. Stříbrnou pozici si udrželi Janované. Červenomodří porazili v pondělí doma Triestinu 3:2. Za domácí skóroval Milanetto, Gaspatetto a Di Vaio. Trestině na zisk bodu nestačila vlastní branka Galeota a trefa Eliakwua. Do konce soutěže zbývají odehrát čtyři kola. Poslední 42. kolo je na programu 10. června.

Dohrávky 38. kola: Brescia - Neapol 0:1, Janov - Triestina 3:2

Čelo tabulky Serie B:
1.Juventus 78
2. Janov 73
3. Neapol 71
4. Mantova 61
5. Rimini 60
6. Piacenza 60
7. Boloňa 58
8. Brescia 55

/ gazzetta.it, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Nejnovější články