Zpět na » Serie A » Ujfalušiho návrat byl vítězný

Serie A - Ujfalušiho návrat byl vítězný

0

Líbilo se

14.05. - Všichni čtyři čeští aktéři Serie A o víkendu hráli. Odpočinek ukončil Tomáš Ujfaluši, jenž se jako jediný radoval z výhry. Nejlepší výkon podal tentokrát Jankulovski. Na uplynulý víkend nebude vzpomínat v dobrém Sivok se Zápotočným. Češi v Udine prohráli s Bergamem. Sivok odstoupil pro zranění a Zápotočný nemá kvůli inkasovaným gólů čisté svědomí.

Po čtyřzápasové pauze se do sestavy Fiorentiny vrátil Tomáš Ujfaluši. S Cagliari neměl příliš mnoho práce. Hosté ze Sardinie ve Florencii útočnou aktivitou totiž příliš nehýřili. Nebezpečného Suaza si vzal navíc na starost Gamberini. Český obránce se tentokrát držel hlavně defensivních úkolů, které bez výjimky splnil. Gazzetta dello Sport i Datasport jej hodnotili shodně známkou 6. Tomáš pomohl Viole udržet čisté konto a jako jediný z Čechů se o uplynulém víkendu radoval z vítězství.

Marek Jankulovski tentokrát naběhal u levé lajny kilometry. Své spoluhráče zásoboval přesnými centry a navíc si vzadu dokázal pohlídat sicilské útočníky. V Boloni nakonec jeho Milán remizoval s Catanií 1:1. Jankulovski se může pochlubit tento týden nejlepším hodnocením z italských hráčů. Server datasport.it i deník La Gazzetta dello Sport Čecha oznámkovali vysoce 6,5 body.

Zimní posily Udinese z Gambrinus ligy se v poslední době trápí. Nejinak tomu bylo i v nedělním utkání s Bergamem. Malesani tentokrát nasadil oba české fotbalisty do základní sestavy. Tomáš Sivok odehrál pouze první půli a hřiště opouštěl za nerozhodného stavu 1:1. Ze hry Sivoka vyřadilo zranění ze střetu s Migliacciem. Exsparťan se výrazněji neprosadil a obdržel známku 5,5 od Gazzetty i Datasportu. Tomáš Zápotočný odehrál prohrané utkání celé. Několikrát se prezentoval kvalitní technickou vybaveností. Dojem ze Zápotočného výkonu ale kazí skutečnost, že nese vinu na vyrovnávacím a vítězném gólu Bergama. Zápotočný byl hodnocen stejně jako jeho týmový kolega (tedy známkou 5,5 od obou zmiňovaných italských redakcí).

/ FotbalPortal.cz, gazzetta.it, datasport.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články