Zpět na » Serie A » Tottiho cílem je zisk Zlaté kopačky

Serie A - Tottiho cílem je zisk Zlaté kopačky

0

Líbilo se

12.05. - V Serii A jakoby římské AS již nemělo o co hrát. S jistotou totiž skončí na druhém místě. Polepšit ani pohoršit si nemůže. Jednou z priorit Spallettiho týmu v závěru ligy je proto zisk Zlaté kopačky pro kapitána Tottiho. Francesco má šanci evropské ocenění získat jako druhý Ital v pořadí.

V minulé sezóně vybojoval Zlatou kopačku, titul pro nejlepšího střelce z evropských ligových soutěží, Luca Toni z Fiorentiny. Dlouhán triumfoval jako vůbec první italský fotbalista v historii. Toni nastřílel v sezóně 2005/06 31 branek v Serii A. Tarmo Neemelo z estonského FC Tallinn sice nasázel o deset gólů více, ale díky koeficientu UEFA, jenž bonifikuje kanonýry z prestižních soutěží, se vítězem stal italský reprezentant.

Seznam posledních pěti vítězů:
2001/02 - Mario Jardel (Sporting Lisabon) - 42 branek
2002/03 - Roy Makaay (Deportivo La Coruňa) - 29 branek
2003/04 - Thierry Henry (Arsenal) - 30 branek
2004/05 - Thuerry Henry (Arsenal) a Diego Forlan (Villarreal) - 25 branek
2005/06 - Luca Toni (Fiorentina) - 31 branek

V čele letošního žebříčku se nachází Alfonso Alves z Heerenveenu, kterému ovšem sezóna již skončila. Francesco Totti je momentálně na druhém místě a k dohrání ligy mu zbývají tři kola. Alvese římský kapitán předstihne, pokud dá čtyři góly. A Tottiho je odhodlán tento úkol splnit. Novinářům potvrdil, že cílem v této sezóně je pro něj vítězství v Italském poháru. "Mám ale další dva cíle. Chci uzavřít sezónu jako nejlepším střelec ligy a chci vyhrát Zlatou kopačku;" dodal Totti. Kromě Alvese mu v boji o prestižní cenu konkurují van Nistelrooy z Realu, Gekas z Bochumi, Milito ze Zaragozy, Kanoute ze Sevilly a Drogba z Chelsea. Ĺ panělská nejvyšší soutěž má před sebou pět kol, anglická se uzavře zítra a německá za týden.

Přední místa letošního žebříčku:
1. Alves (Heerenveen) - 34 branek/ 51 bodů
2. Totti (AS Řím) - 22/44
3. van Nistelrooy (Real) a Gekas (Bochum) - 20/40
4. Milito (Zaragoza), Kanoute (Sevilla), Drogba (Chelsea) - 19/38

/ uefa.com, ilmessaggero.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články