Zpět na » Serie A » Kteří trosečníci se zachrání?

Serie A - Kteří trosečníci se zachrání?

0

Líbilo se

12.05. - Dva kluby již mají jistý sestup. Pro hráče Messiny a Ascoli bude druhá liga jistě zklamáním. Kteří z nich budou zachráněni a dostanou šanci znovu hrát v Serii A?

Ascoli se na sestupových příčkách nachází prakticky celou sezonu. Přesto lze v jeho kádru najít hráče, kteří si jistě hrát první ligu zaslouží.

Gianluca Pagliuca je rozhodně jedním z nich. Přestože už dosáhl 40 let, letos několikrát ukázal, že na Serii A rozhodně má. Letos v létě mu navíc v Ascoli končí smlouva, takže jeho šance na setrvání v Serii A je poměrně solidní. Řecký brankář Dimitrios Eleftheropoulos v posledních zápasech Pagliucu v brance nahradil a ani on rozhodně nezklamal. To, že působil i v Miláně, potvrzuje jeho brankářské kvality. A protože kvalitních brankářů není nikdy dost, i on pravděpodobně Serii A opouštět nebude.

Obrana Ascoli letos rozhodně nezářila, ale je v ní několik mladých hráčů. Těm Serie B může prospět, mohou se takzvaně "vyhrát". Snad pouze Rumun Valentin Vasile Nastase letos prokazoval výkonnost, která je pro Serii A dostačující. V záloze Ascoli lze najít několik hráčů, kteří mají naději zůstat v Serii A. Viktor Boudianski, Michele Fini, Paolo Zanetti nebo Giampietro Perrulli několikrát ukázali výkony, které je opravňují hrát v Serii A. Svou výkonost musí ale ustálit, poté budou pro prvoligové týmy posilami.

I v útoku Ascoli se objevují kvalitní hráči. Marco Delvecchio už smlouvu v Ascooli ukončil, po hráči jeho zkušeností pravděpodobně sáhne některý prvoligový tým. Také Saša Bjelanovič se v Serii A prosadil, důrazný útočník dal letos 8 branek a i on pravděpodobně bude mít dál šanci hrát prvoligový fotbal. Andreu Soncina provází nevyrovnaná výkonost, přesto i on má šanci se v Serii A udržet. Největším příslibem je Michele Paolucci. 21letý útočník podává letos kvalitní výkony, ale vzhledem k jeho věku ho zřejmě budou chtít v Ascoli udržet.

Messina se na sestupové pozice propadla po velmi solidním podzimu. Už v zimě odešel Marco Storari, asi nejvýraznější postava Messiny. Přesto i v Messině je několik hráčů, kterých je pro Serii B škoda.

Zkušení obránci Vincent Candela a Mark Iuliano sice nepředvádějí výkony jako za dob své největší slávy, přesto mají některým klubům Serie A co nabídnout. Hrát v Serii A by i nadále měli také Marco Zanchi a Alessandro Parisi. V záloze Messiny nenajdete příliš známých jmen. Přesto Edgar Alvarez, Nicolas Cordova, Daniele De Vezze a Salvatore Masiello rozhodně kvality pro Serii A mají.

I v útoku Messiny najdete kvalitní jména. Ibrahima Bakayoko několikrát dokázal, že branky dávat umí. Arturo Di Napoli podává příliš nevyrovnané výkony, stejně jako Sergio Floccari a Ivica Iliev. Přesto existuje možnost, že po nich některý prvoligový klub sáhne. Největší šanci ale má Christian Rigano. I přes zranění kolena letos dokázal nasázet 14 branek a i přes mírně pokročilý věk si rozhodně nezaslouží hrát Serii B.

Všechny zmíněné hráče jistě v příštím ročníku Serie A vídat nebudeme. Někteří z nich, například Rigano nebo Paolucci, si ale Serii B hrát nezaslouží a kluby ze Serie A by měli této situace využít.

Zdeněk Leitkep / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články