Zpět na » Serie A » Doria boj o Evropu nevzdává

Serie A - Doria boj o Evropu nevzdává

0

Líbilo se

11.05. - Janovská Sampdoria se aktuálně nachází na devátém místě tabulky. Svěřenci kouče Novellina mají nadále šanci na účast v příštím ročníku Poháru UEFA. Od postupového sedmého místě, které momentálně patří Fiorentině, dělí Dorii 5 bodů. Ĺ ance Janovanů jsou tedy velmi malé. Přesto se ještě nevzdávají.

Co si pohárových nadějích myslí president Dorie Riccardo Garrone? "Bude těžké dosáhnout na Pohár UEFA, to víme. Ale v případě, že vyhrajeme příští dva zápasy a Fiorentina ztratí...;" ponechává muž číslo jedna janovského klubu budoucnost otevřenou. Dobře totiž ví, že poslední kolo hraje Sampdoria ve Florencii. Takže by měla šanci získat skalp Violy v přímém souboji. Ještě před tím narazí v Toskánsku na Livorno a doma na Catanii.

V předchozích třech kolech blucerchiati neprohráli, ale domácí bezbrankovou remízou se Sienou si hodně zkomplikovali situaci. Nyní se do sestavy trenéra Novellina vrací obránce Falcone a špílmachr Volpi. To je určitě pozitivní zpráva. Sampdorii však bránu do Evropy může otevřít pouze zaváhání soupeře - Fiorentiny. Spolehnutí na vlastní výkony a výsledky v nynější fázi již nepostačuje. Janované si evropské poháry zahráli naposledy v sezóně 2005/06. V roce 1990 Sampdoria v Evropě dokonce triumfovala, a to v dnes již zaniklém Poháru vítězů pohárů.

/ FotbalPortal.cz; sportal.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články