Zpět na » Serie A » Gilardino, Adriano a Zlatan - odejdou?

Serie A - Gilardino, Adriano a Zlatan - odejdou?

0

Líbilo se

11.05. - Zlatan Ibrahimovic, Adriano a Alberto Gilardino patří k nejvyhlášenějším kanonýrům italské nejvyšší soutěže. V posledních dvou sezónách nastříleli dohromady 69 gólů. Není tedy divu, že se o tuto trojici útočníků z milánských klubů vážně zajímají případní kupci za hranicemi Itálie. Gilardina si vyhlédl Lyon a kanonýry Interu Real.

O zájmu francouzského Lyonu o útočníka AC informovali naše čtenáře již redaktoři FotbalPortalu v sekci věnované francouzskému fotbalu (článek je k náhlednutí zde). Dnes zprávu upřesnil server gazzetta.it s tím, že Alberto Gilardino je pro klub, jehož barvy obléká i Čech Milan Baroš, prioritou. Lyon hodlá za Gilardina zaplatit až 17 miliónů eur a jeho nákup upřednostňuje i před případnými posilami Sahou, Tevezem nebo Makaayem. Rossoneri by se odchodu útočníka, který se do Milána přestěhoval před dvěma sezónami z Parmy, bránit nemuseli. Uvažují totiž o koupi Ronaldinha, Ĺ evčenka či Eto'a.

Real Madrid zaostřuje na útočné duo Interu - Adriana a Ibrahimovice. Zatímco příchod brazilského útočníka si klade za cíl výkonný ředitel Sanchez, Ĺ véda si vyhlédl přímo kouč Fabio Capello. Adrianovi se tato sezóna vůbec nevydařila a změna prostředí by pro něj mohla znamenat nalezení nové motivace. Brazilec by se odchodu z Milána zřejmě nebránil. Ovšem prezident Interu, Massimo Moratti, v uplynulých dnech prokázal, že mu na fotbalistovi s desítkou na zádech velmi záleží. Moratti stále věří, že se Adriano vrátí do předchozí formy.

Ibrahimovic oproti tomu letos za Inter zázařil. Byl jeho nejlepším střelcem v lize a má nezanedbatelnou zásluhu na zisku titulu. Hlavním problémem jsou ovšem jeho charakterové vlastnosti. Pokáždé, kdy se Ĺ véd dozvěděl, že se o něj zajímá jiný klub, začal si nárokovat u svého zaměstnavatele nesplnitelné podmínky. Jeho odchod z Ajaxu i z Juventusu neproběhl zrovna v přátelském duchu. I nyní se očekává, že Ibrahimovic bude požadovat od Interu velmi vysokou mzdu. Pro milánský klub pak bude výhodnější Ĺ véda prodat. A Real stojí první v řadě zájemců.

Je velmi diskutabilní, jak by se Adriano nebo Ibrahimovic snesli s koučem Capellem. Rozpory s italským koučem z Madridu vyhnaly Brazilce Ronalda a nespokojenost s trenérem je patrná i v případě Antonia Cassana.

/ gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články