Zpět na » Serie A » Juventus porazil Cagliari získal 102 bodů, AC Milán nakonec bez Evropské ligy

Juventus porazil Cagliari získal 102 bodů, AC Milán nakonec bez Evropské ligy

Juventus porazil Cagliari získal 102 bodů, AC Milán nakonec bez Evropské ligy © uefa.com - Arturo Vidal a Claudio Marchisio

2

18.05. - REVIEW Cíl splněn! Juventus doma bez problémů porazil Cagliari 3:0 a v letošní sezóně získal neuvěřitelných 102 bodů! Ve 38. kole jsme kromě tohoto viděli i hattrick Di Nataleho, k vítězství ale jeho tři branky nevedly. Do Evropské ligy se nakonec podívá Turín a Parma, pro AC Milán nezbylo místo.

V sobotu se hrálo jediné utkání, Udinese doma remizovalo se Sampdorií 3:3. Bod domácím zachránil dvě minuty před koncem útočník Antonio Di Natale, který touto brankou dovršil hattrick.

Dnes nedal Juventus šanci Cagliari a po výsledku 3:0 završil sezónu excelentním způsobem, v letošní sezóně získal 102 bodů! A Vlkům nakonec nadělil sedmnáctibodové manko, AS Řím totiž prohrál potřetí v řadě.

AC Milán dohrával utkání proti Sassuolu o devíti, přesto dokázal zvítězit. Na Evropskou ligu to ale nestačilo. Parma díky dvěma trefám Amauriho uspěla v duelu s Livornem a Turínu zajistil EL šest minut před koncem Kurtič, který vyrovnal utkání s Fiorentinou. Hosté nakonec mohli brát tři body, Cerci ovšem ve čtvrté minutě nastavení neproměnil penaltu.

Exhibicí ročník zakončila Neapol, která Veroně nadělila pět branek. Zářil především Dries Mertens, který ke dvěma brankám připsal i dvě asistence. Sezónu velice dobře zakončil i Duvan Zapata, také autor dvou branek.

Nejlepším střelcem se nakonec stává Ciro Immobile a to i přesto, že v posledním utkání nenastoupil. Luca Toni se totiž v Neapoli neprosadil a zůstal tak na dvaceti brankách. Immobile má na kontě branek dvaadvacet.

A nakonec ještě souhrnem. Scudetto obhajuje Juventus, Ligu mistrů si zahraje AS Řím a předkolo Neapol. Do Evropské ligy přímo postupuje Fiorentina, přes předkolo musí projít Inter, Turín a Parma. Do Serie B sestupují Catania, Bologna a Livorno.

Výsledky 38. kola italské Serie A:

Udinese - Sampdoria 3:3 (26., 31. a 88. Di Natale - 10. Okaka, 53. Éder, 55. Soriano)
Catania - Atalanta 2:1 (65. Lodi, 90. Bergessio z penalty - 80. Koné)
Janov - AS Řím 1:0 (83. Fetfatzidis)
Juventus - Cagliari 3:0 (9. Pirlo, 15. Llorente, 40. Marchisio)
AC Milán - Sassuolo 2:1 (2. Muntari, 27. De Jong - 90. Zaza z penalty)
Fiorentina - Turín 2:2 (57. Rossi z penalty, 79. Rebič - 67. Larrondo, 84. Kurtič)
Chievo - Inter 2:1(73. a 89. Obinna - 41. Andreolli)
Lazio - Bologna 1:0 (90+4. Biglia z penalty)
Neapol - Hellas 5:1 (5. Callejón, 13. a 25. Zapata, 61. a 77. Mertens - 66. Iturbe)
Parma - Livorno 2:0 (62. a 80. Amauri)