Zpět na » Serie A » Didi končí - kdo jej nahradí?

Serie A - Didi končí - kdo jej nahradí?

0

Líbilo se

27.05. - Zprvu těžko uvěřitelná zpráva o ukončení spolupráce trenéra Deschampse s Juventusem se včera večer oficiálně potvrdila. Francouzský kouč, jemuž Turínští vděčí za postup do Serie A, má namířeno do Lyonu. Bianconeri nyní hledají nového muže na svoji lavičku.


Deschampsova demise nepříjemně zasáhla samotné fotbalisty Juve. "Nečekali jsme to, byl to malý šok pro nás pro všechny," okomentoval trenérovu rezignaci Pavel Nedvěd, hlavní tahoun týmu.

Podle médií má největší část fanoušků Juventusu zájem na tom, aby se do Turína vrátil Marcello Lippi. Prošedivělý a obrýlený velmi respektovaný trenér ve světě fotbalu si nyní užívá odpočinku po triumfu s italskou reprezentací na loňském světovém šampionátu. V nové sezóně by se měl do pozice kouče opět vrátit. Velký zájem o jeho služby je i za hranicemi Itálie. V Turíně si Marcello Lippi vysloužil uznání i díky tomu, že s místním klubem vybojoval zatím poslední titul v Lize mistrů. Jeho příchod by určitě přispěl k setrvání hlavních současných opor v týmu. Spolupráce s Lippim vždy vyhovovala kapitánovi Del Pierovi, Camoranesimu, Buffonovi i Nedvědovi. Proslýchá se, že Lippiho asistentem by se měl stát Antonio Conte. Bývalý italský reprezentant a záložník Juventusu nyní bojuje s Arezzem o záchranu ve druhé lize. Klub převzal na posledním místě a od té doby s ním dosahuje velmi dobrých výsledků.

Podle španělského deníku Marca se do Juventusu vrátí Fabio Capello. Ital, který momentálně kormidluje madridský Real, by se tak mohl do Turína vrátit po roční pauze. S Juve Capello získal dvě scudetta, ale jejich platnost byla později zrušena kvůli ovlivňování zápasů. V této sezóně, kdy italský kouč působí v Madridu, si svůj kredit příliš nezvýšil. Capello se dostává až příliš často do konfliktu s hráči, o čemž ví své například Ronaldo, Cassano nebo Beckham.

Dalším kandidátem na pozici trenéra Juventusu by mohl být Portugalec Mourinho. Trenér Chelsea s londýnským klubem opakovaně nesplnil cíl získat titul v Lize mistrů a jeho současná pozice je otřesena. O zájmu bianconeri o Portugalce psala média již v zimě. Turínští mohou sáhnout i po Walterovi Novellinovi, který dnes ukončí angažmá v Sampdorii. Zkušený Novellino patřil ke kandidátům na trenérskou pozici u Juve již minulé léto po Capellově rezignaci.

/ FotbalPortal.cz; gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články