Zpět na » Serie A » Proč Chievo sestupuje?

Serie A - Proč Chievo sestupuje?

0

Líbilo se

27.05. - Závěr sezóny je pro Chievo Verona velmi krutý. Tým sestupuje, byť mu k záchraně chyběl jediný bod. Serii A klub z Verony, který ještě v létě bojoval o účast v Lize mistrů, opouští prvně od sezóny 2001-02. K záchraně žlutomodrým nepomohlo ani angažování uznávaného kouče Del Neriho.

Jaké jsou příčiny veronského nezdaru? Projděme si je pěkně popořádku. Chievu se nedařilo venku. Za hranicemi Verony žlutomodří zvítězili pouze dvakrát. Jedním z hlavních kamenů veronského úrazu byl nezdařilý začátek. Pod koučem Pillonem mužstvo uhrálo v šesti utkáních jediný bod. Poté Veronští angažovali Gigi Del Neriho, pamětníka nejslavnějšího období klubu. Na výhru Chievo nakonec čekalo až do 13. kola. Na toto vítězství Del Neriho svěřenci navázali ihned další víkend. Jenže od té doby se jim již dvakrát za sebou naplno bodovat nepodařilo. Veronští nedokázali vzdorovat velkým týmům. Kromě dvou remíz s římským AS vyšel klub z Bentegodiho stadiónu z duelů proti obrům vždy naprázdno. Chievu letos taktéž chyběl kanonýr. Žádnému z hráčů žlutomodrých se nepodařilo pokořit hranici deseti branek v sezóně. A mužstvo postrádalo oporu i mezi tyčemi. Mezi Squizzim a Sicignanem nebyla zcela jasná role jedničky a ani jeden z jmenovaných neexceloval.

Los přisoudil Chievu do závěrečných kol shodou okolností další týmy bojující o záchranu. Del Neriho celek si vedl velmi dobře doma s Parmou, kterou porazil. Taktéž bod vybojovaný na půdě Regginy se dá považovat za úspěch. Chievo ale nezvládlo poslední krok. Proti Catanii nastoupili Veronští na neutrální půdě v Boloni, kam to mají dokonce blíže než soupeř ze Sicílie. Více než hodinu se Del Neriho svěřencům dařilo držet bezbrankový výsledek, znamenající záchranu. Jenže Catania zabrala a zvítězila 2:0. Díky úspěchům ostatních zachraňujících se týmů padá do Serie B právě Chievo. Jestliže hned čtyři týmy získaly o pouhý bod více než Del Neriho celek, pak mají ve Veroně plné právo hovořit o smůle. Jenže štěstěna je ve sportu velmi významným faktorem.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články