Zpět na » Serie A » Serii A může být pozastavena

Serii A může být pozastavena

Serii A může být pozastavena © channel4.com - Pochod fanoušků v Římě na protest odehrání zápasů po tragické smrti fanouška Lazia Řím.

0

Líbilo se

13.11. - Prezident italské fotbalové asociace Giancarlo Abete se domnívá, že Seria A může být pozastavena kvůli tragické smrti fanouška Lazia Gabriela Sandriho.

Včerejší den byl černým dnem pro italský fotbal, když byl zastřelen policií fanoušek Lazia Řím Gabriele Sardi během šarvátky mezi fanoušky Lazia Říma a Juventusu na odpočívadle nedaleko Arezza. Tato událost způsobila chaos v nedělních zápasech 12. kola Serie A. Zápasy Interu Milan a AS Řím byli odloženy a zápas v Atalantě po sedmi minutách zrušen kvůli protestech domácích fanoušků, kteří se snažili za každou cenu zastavit utkání. Pozdě večír byl svolán protest stovek fanoušků v Římě, při kterém demolovali majetek a zapalovali auta. K celé situaci se vyjádřil prezident italské fotbalové asociace Giancarlo Abete.

" Byl to velmi smutný den. Musíme vnímat reakci veřejnosti a uskutečnit setkání mezi všemi kluby. Nevím přesně co se stalo a myslím si, že by nebylo vhodné se k tomu nyní vyjadřovat, ale současný problém může také pozastavit Serii A. Nemůžete řešit problém tím, že budete bránit lidem vyjádřit jejich názor na danou situaci. Naší odpovědí je jejich podpora, aby neztratili zájem se dívat na fotbal. Registrujeme cestování fanoušků na různé srazy kde vyjadřují své názory a nesouhlas s tím co se stalo. Nejsem připraven spekulovat o tom, zda může nastat situace jako před deseti lety, kdy fanoušci mohli svůj oblíbený tým vidět pouze v televizi, tomu chci zabránit. Nyní musíme najít takové řešení, které situaci vyřeší. "

Pozastavení Serie A by narušilo program zápasů a některé zápasy by se musely hrát na jaře. O dalších situacích vás budeme pravidelně informovat.

Kam dál?

Jakub Košťan / goal.com

Nejnovější články