Zpět na » Serie A » Shrnutí 38. kola Serie A

Serie A - Shrnutí 38. kola Serie A

0

Líbilo se

28.05. - Po odehrání včerejších deseti zápasů se ročník 2006/07 v Serii A uzavřel. V posledním kole se fotbalové trávníky proměnily ve střelnici. V Římě padlo sedm branek, v Livornu a ve Florencii pouze o gól méně. Hráčem kola je střídající Brazilec Reginaldo, jemuž ke dvěma trefám stačil pouhý půlhodinový pobyt na hřišti. Uvnitř článku: Jedenáctka 38. kola

Osobnost kola: Marco Mancosu
Ofensivní záložník Marco Mancosu nastoupil včera za Cagliari k prvnímu zápasu v Serii A. A křest ohněm se osmnáctiletému talentovi vydařil na jedničku. Již ve 12. minutě otevřel skóre utkání. Na hřišti odběhal necelou hodinu, pak jej kouč Giampaolo vystřídal. Reprezentant mládežnických výběrů Itálie prokázal, že dozrává pro velký fotbal.

Zklamání kola: Walter Novellino
Kouč Novellino naposledy vedl svěřence Sampdorie. V příští sezóně se bude z Janova stěhovat. Ve Florencii zažil jeho tým krutou derniéru. Od Violy obdržel pět branek a na hřišti jakoby neexistoval. Novellino taktická příprava a schopnost motivovat hráče v neděli selhaly. Sám trenér po zápasu prohlásil: "Může se stát, že prohrajeme, ale ne tímto způsobem".

Hráč kola:
Reginaldo
Brazilec Reginaldo vstoupil do hry zápasu se Sampdorií až v 60. minutě, kdy nahradil Rumuna Mutu. Půlhodina stačila útočníkovi s číslem 83 ke dvěma gólovým trefám. Reginaldo zaujal svojí orientací v soupeřově pokutovém území. Castellazziho branka Brazilce přitahovala jako magnet.

Tým kola:
Fiorentina
Mužstvo z Florencie se s letošním ročníkem Serie A rozloučilo na jedničku. Kdyby nebyl fialový tým postižen bodovou penalizací, skončil by na třetím místě. Pro Janovanům hráli Prandelliho svěřenci s naprostou lehkostí. Souhra fotbalistů Fiorentiny bavila diváky a připomínala koncert. Nebýt gólmana Castellazziho, mohly Fialky rozšířit svůj gólový účet k blízkosti hranice deseti branek. Fiorentina zkrátka potvrdila, že má předpoklady vyrovnat se s Toniho odchodem.

Zápas kola: AS Řím - Messina
Olympijský stadión nabídl krásnou tečku za letošní sezónou. Shrňme si hlavní události nedělního odpoledne v Římě. Diváky pobavilo hned sedm branek. Totti se přiblížil ke Zlaté kopačce. Za Messinu debutoval mezi tyčemi v Serii A v devětatřiceti letech gólman Cesaretti. Christian Rigano díky dvěma gólům zakončil sezónu na třetím místě tabulky kanonýrů. Nejhezčí branku zaznamenal Roberto D'Aversa z přímého kopu ze vzdálenosti třiceti metrů. Jediným negativem zápasu byla skutečnost, že se Messina kvůli prohře propadla až na poslední místo tabulky.

Jedenáctka kola:
Pantanelli (Catania)
Maicon (Inter) Stovini (Catania) Barzagli (Palermo)
Morrone (Livorno) Amerini (Reggina) Corini (Palermo) Montolivo (Fiorentina)
Lucarelli (Livorno) Totti (AS Řím) Reginaldo (Fiorentina)

Zajímavosti kola:
  • Záložník Amerini z Regginy vstřelil premiérový gól po třinácti letech od svého prvního startu v Serii A.
  • Francesco Totti se ujal vedení v evropské soutěži Zlatá kopačka. Z čela jej může sesadit prakticky jen van Nistelrooy z Realu Madrid.
  • Žádné z utkání posledního kola neskončilo remízou. Padlo dohromady 39 branek.
  • V posledním kole se kopalo celkem 8 penalt. Při zahrávání pokutového kopu byl neúspěšný Říman Totti, Pepe z Cagliari a Zampagna z Bergama. Ăštočník Atalanty ale uspěl z následné dorážky.

/ FotbalPortal.cz; datasport.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články