Zpět na » Serie A » Sivok zakončil sezónu gólem

Serie A - Sivok zakončil sezónu gólem

0

Líbilo se

28.05. - Do posledního kola Serie A aktivně zasáhl z českých hráčů pouze Tomáš Sivok a Tomáš Ujfaluši. Marek Jankulovski v Ancelottiho nominaci nefiguroval a Tomáš Zápotočný proseděl souboj s Palermem na lavičce. Událostí číslo jedna z pohledu českého fanouška je Sivokova premiérová trefa v nejvyšší italské soutěži.

Záložník Udinese Sivok odehrál proti Palermu celý zápas. Svůj výkon ozdobil gólem. Tomáš si chytře naběhl ve 21. minutě na přímý kop Barreto a hlavičkou do otevřené svatyně srovnal momentální stav zápasu na 1:1 (na gól Sivoka se můžete podívat ve videosouhrnu 38. kola zde). Na Sivokovi byla znát snaha svůj střelecký účet rozšířit. Ale nakonec se mu to nepovedlo. Server datasport.it hodnotil výkon českého středopolaře známkou 7. Přísnější gazzetta.it udělila Sivokovi bodů 6. Kouč Malesani se rozhodl v prohraném utkání nevyužít všechny tři příležitosti ke střídání. I díky tomu proseděl Tomáš Zápotočný celé nedělní odpoledne v Udine na lavičce. Bývalý liberecký kapitán je jediným Čechem, kterému se letos v Serii A nepodařilo skórovat. Nejvíce se dařilo Jankulovskimu se třemi trefami, Ujfaluši a Sivok zakončili sezónu s jedním zásahem.

Tomášovi Ujfalušimu připadla v duelu Fiorentina - Sampdoria vedlejší role. Hlavními aktéry zápasu se stali domácí útočníci. Po výhře Violy 5:1 může být spokojený i Ujfaluši. Práci v obraně zvládl bezchybně a uvolněná atmosféra na Franchiho stadiónu mu dovolila i útočné výpady. Redakce La Gazzetta dello Sport udělila českému zadákovi známku 6, server datasport.it se přiklonil k hodnocení 6,5.

/ gazzetta.it; datasport.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články