Zpět na » Serie A » Itálie se loučí s legendami

Serie A - Itálie se loučí s legendami

0

Líbilo se

29.05. - Luca Toni a Alvaro Recoba léta přispívali k dobrému jménu Serie A (viz videa). Nyní se oba rozhodli hledat štěstí za hranicemi Itálie, a nejvyšší fotbalová soutěž na Apeninském poloostrově tak přijde o dvě velké legendy. Doufejme, že kvalitních hráčů opustí Serii A v létě co nejméně.

Luca Toni byl v loňské sezóně nejlepším střelcem italské ligy. Letos skončil se šestnácti trefami na sedmém místě mezi kanonýry. V příštím ročníku se asi žádných gólů z Toniho strany na stadiónech Serie A nedočkáme. Třicetiletý útočník má za sebou šest sezón v nejvyšší italské soutěži za Vicenzu, Bresciu, Palermo a Fiorentinu. Nyní vše nasvědčuje tomu, že Luca Toni se vrátí na místo činu, tedy do Německa, kde byl korunován mistrem světa. Přestup dvorního kanonýra do Bayernu je pro Fiorentinu tou nejméně nepříznivou variantou. Fialky se nejspíš vyhnou tomu, že by jim Luca Toni křížil cestu za úspěchem v Serii A. K této situaci by mohlo dojít, pokud by dlouhán zamířil do Interu nebo Juventusu. Ve Florencii se dnes mluví částečně s úsměvem o vysněném závěru příští sezóny. Podle představ Toniho, představitelů a fanoušků Fiorentiny, by krásnou tečku za následujícím fotbalovým ročníkem udělalo finále Poháru UEFA mezi Violou a Bayernem.

Videoprofil - Luca Toni

Nedělním zápasem s Turínem se se Serií A rozloučil Alvaro Recoba z Interu. "V mé příští smlouvě nebude zmínka o tom, že bych nemohl nastoupit ke dvěma ligovým zápasům proti Interu," uvedl uruguayský ofensivní záložník, často nastupující i v útoku. V jeho tajemných slovech nelze hledat nic jiného než skutečnost, že v příští sezóně jej v Itálii neuvidíme. Server sportal.it považuje za hlavního zájemce o Recobu Atletico Madrid. Uruguayec nasbíral v Serii A mnohem více zkušeností než Toni. V Interu pobyl s krátkou přestávkou na hostování v Benátkách deset sezón.

Videoprofil - Alvaro Recoba

Kdo další?

O dalších případných odchodech hvězd Serie A se teprve rozhodne v následujících týdnech. Reprezentační gólman Amelia z Livorna je váben anglickými kluby. Portugalec Figo možná nakonec neodejde do arabského klubu Al Ittihad, jak se původně předpokládalo. Figův přestup za exotikou zcela vylučuje španělský deník Marca. Záložník Interu má za sebou asi nejlepší sezónu v Itálii a je znát, že sil do dalších zápasů v Serii A má stále dostatek. Figo se ale projevuje jako nevyzpytatelná a váhavá osobnost. Z Portugalcovy strany tedy musíme být vždy připraveni na nějaké to překvapení. Asi vůbec největší ztrátou pro Serii A by byl odchod Brazilce Kaká. O jeho přestupu z Milána do Realu Madrid byly napsány v posledních dnech tisíce řádek. Vedení milánského klubu uklidňuje své fanoušky tím, že se jedná o novinářskou kachnu. Ale ve fotbalovém světě velkých peněz člověk nikdy neví. Stát se může skutečně všechno. Tedy i to, že Kaká Itálii opustí.

/ tuttomercatoweb.com, sportal.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články