Zpět na » Serie A » All - star výběr Serie A

Serie A - All - star výběr Serie A

0

Líbilo se

29.05. - Letošní sezona Serie A je již minulostí a nastává čas hodnocení a bilancování. FotbalPortal Vám přínáší all-star výběr sezony!

Pro náš výběr jsme zvolili poslední dobou čím dál oblíbenější rozestavení 4-3-3. Nejvíce zástupců ve výběru má AS Řím a to hned čtyři. Po dvou hráčích mají ve výběru Inter Milán a Fiorentina a po jednom AC Milán, Atalanta a Messina. Hvězdou ročníku je Francesco Totti, který se stal králem střelců a nejvyrazněji se zapsal do letošního ročníku Serie A. Trenérem našeho výběru je Delio Rossi, který s Laziem dosáhl skvělých výsledků.

All - star výběr Serie A podle FotbalPortal.cz
za sezonu 2006/07:
Frey
Oddo-Materazzi-Mexes-Chivu
Figo-Doni-Mancini
Totti-Rigano-Mutu

Sebastien Frey (Fiorentina)
Sebastien Frey se v letošní sezoně definitivně zařadil mezi nejlepší světové brankáře. Za obranou Fiorentiny často nemívá mnoho práce, ale musí často vytáhout skvělý zákrok. A tato role mu sedí. Frey v letošní sezoně často udržel Fiorentině těsné vedení a má obří podíl na skvělé sezoně Fiorentiny. Nyní byl konečně povolán i do francouzské reprezentace, i to jednoznačně potvrzuje jeho kvality.

Alterativy: druhá možnost byla prakticky jediná. Julio Cesar podával v Inter velmi vyrovnané a kvalitní výkony, ale často v zápase neměl prakticky žádnou práci. Proto jsme nakonec zvolili Freye. Z dalších brankářů vyčnívali Dida, který byl ale často zraněný, Amelia, který ale neměl jistou pozici jedničky v Livornu, a na podzim Marco Storari, který ale po přestupu do Milána ztratil místo v sestavě.


Massimo Oddo (Lazio/AC Milán)
Massimo Oddo zářil především na podzim. Jeho podzim v dresu Lazia byl ukázkový, Oddo skvěle bránil, jako kapitán vedl Lazio vzhůru tabulkou a dával i důležité branky. Po přestupu do Milána už tolik nezářil, ale své výkony stále udržel nad průměrem Serie A a vybojoval si místo v našem all-star.

Alternativy: Oddovi k místu pomohli i nevyrovnané výkony ostatních pravých obránců. Inter Milán hráče na pravém kraji obrany příliš střídal, Tomáše Ujfalušiho trápila často zranění a skvělé výkony Alessandra Parisiho střídaly zápasy, kdy kupil chybu na chybu.

Marco Materazzi (Inter Milán)
Marco Materazzi je letos zřejmě nejlepším obráncem Serie A. Milánský tvrďák se letos uklidnil, viděl pouze jednu červenou kartu a patřil k hlavním trumfům Interu v cestě za titulem. Jeho pozici v sestavě nikdo neohrozil, Matrix byl jistota a nasázel na obránce fantastických deset branek.

Philippe Mexes (AS Řím)
Philippe Mexes se v letošní sezoně z pozice skvělého talentu přesunul do kolonky prvotřídních hvězd. Jeho výkonům nechybělo nic, tvrdost, přesnost i přehled. Přestože se vedle Mexese střídali Ferrari a Chivu, na výkonech mladého Francouze to nebylo znát a Mexes právem proniká do francouzské reprezentace.

Alternativy do středu obrany: Alessandro Nesta podával své klasické stabilní výkony, ale letos tolik nezářil. Ani Andrea Barzagli nenavázal na skvělé výkony, které ho posunuly na loňské MS. Také stopeři Fiorentiny Dainelli a Gamberini předváděli vyrovnané výkony, skvělé výkony Materazziho a Mexese ale nakonec převážily.

Christian Chivu (AS Řím)
Christian Chivu v Římě pendloval mezi stoperem a postem levého obránce, v našem výběru mu patří místo levého beka. Chivu na levém okraji předváděl jisté výkony, které provázel skvělou střelou a podporou útoku. Chivu je kapitán rumunské reprezentace a jeho výkony v letošní sezoně tomu odpovídaly.

Alternativy: Manuel Pasqual z Fiorentiny je nepřekonatelný v podpoře útoku, v obraně má však rezervy. Marek Jankulovski si vybojoval místo v sestavě Milána, ale na all-star to nakonec nestačilo. Adriano z Atalanty několikrát ukázal skvělý výkon, ale potřebuje ustálit výkonnost.


Luis Figo (Inter)
Luis Figo letos patřil ke stálicím Interu. Jeho zkušenost doplněná skvělými průniky po křídle, přesnými centry a přehledem ve hře výrazně dopomohli Inter k titulu. Pokud Figo skutečně Inter opustí, bude to pro Nerrazurri těžká ztráta.

Cristiano Doni (Atalanta)
Cristiano Doni byl letos lídrem Atalanty. Jeho skvělá forma především na přelomu roku a na jaře z něho udělali jednoho z nejvýraznějších hráčů Serie A. Právě jeho výkony zajistili Atalantě konečné umístění ve středu tabulky, Doni byl jednoznačně nejlepším hráčem klubu z Bergama.

Mancini (AS Řím)
Mancini letos skutečně zazářil. Manciniho zdobí narozdíl od většiny brazilců i ochota pracovat pro tým, ale zároveň mu nechybí tipické brazilské umění s balonem. Právě křídelní hra Manciniho byla jedním z hlavních trumfů AS Řím v cestě za druhým místem.

Alterantivy do zálohy: Eugenio Corini mohl klidně obsadit střed zálohy, zkušený kapitán Palerma letos předváděl parádní výkony. Pokud by byl potřeba ofensivnější hráč, Kaká by byl jasnou volbou. Kaká ale předváděl výraznější výkony v Lize Mistrů, v all-star dostal přednost Cristiano Doni. Na křídlech byl hodně vidět i Rodrigo Taddei.


Francesco Totti (AS Řím)
Král kanonýrů letošní sezony nemůže chybět. Francesco Totti se letos přesunul z pozice tvůrce hry do role kanonýra a slaví velký triumf. 26 ligových branek, víc netřeba dodávat.

Christian Rigano (Messina)
Rigano nakonec Messinu nezachránil. Kdyby se mu ale vyhlo dlouhodobé zranění, mohlo být vše jinak. Rigano prakticky vždy když byl na hřišti, dával góly. Hned po Tottim má největší průměr branek na zápas, tato bilance hovoří za vše.

Adrian Mutu (Fiorentina)
Adrian Mutu se vrací na vrchol. Po slabší sezoně v Juventusu opět září ve Fiorentině. Mutu zářil především v úvodu sezony, ale po celý ročník si udržel vyrovnanou výkonnost, která ho nakonec vynesla do našeho výběru.

Alternativy do útoku: Zlatan Ibrahimovič vedl ofensivu Interu Milán a dával branky. Rolando Bianchi zase výrazně pomohl k záchraně Reggině. Luca Toni dal opět velký objem branek, ale nikdo nezářil tolik jako námi vybraní hráči.

Zdeněk Leitkep / Marek Numerato, Michal Sitek

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články