Zpět na » Serie A » Řím pořád miluji, říká trenér Montella

Řím pořád miluji, říká trenér Montella

Řím pořád miluji, říká trenér Montella © today.it - Vincenzo Montella

0

Líbilo se

19.04. - Sobotní program Serie A završí velmi atraktivní utkání mezi AS Řím a Fiorentinou. Vzájemných vztahů mezi oběma týmy bychom mohli najít mnoho - od vedení přes hráče až po trenéra. Mnoho z nich v Římě kdysi působilo a později se vydalo hledat štěstí do Toskánska. Jedním z nich je také trenér Vincenzo Montella, někdejší legenda AS.

Toskánský celek je zatím na čtvrté příčce, a pokud by nad AS Řím vyhrál, snížil by náskok Neapole na pouhých šest bodů. Trenér Montella si je ale dobře vědom, že porazit Vlky bude velmi těžké. Právě v jejich dresu se Montella proslavil coby hráč, jenž patřil ke zlaté generaci mladíků Francesca Tottiho, Antonia Cassana a dalších. Bývalý útočník s přezdívkou Il Aeroplanino totiž nikdy Římany jako trenér neporazil.

Vzhledem k výtečné sezoně Giallorossi se nezdá jako pravděpodobné, že by se tato statistika měla brzy změnit. Na druhou stranu, Vlci postrádají několik klíčových hráčů, takže Florencie by se mohla dočkat velmi zajímavých okamžiků. Na tiskové konferenci však mladý trenér nechtěl slibovat nic, co by nemohl splnit.

„Možná, že vzhledem k množství absencí, které jsme utrpěli, je Řím favoritem. Možná, že mají o něco lepší tým, než máme v současné době k dispozici my. Na druhou stranu, fotbal se hraje vždy od nuly a se stejným počtem hráčů. Nevidím důvod, proč bychom nemohli vyhrát. Nevím, čím to je, že jsem AS ještě nikdy jako trenér Violy neporazil. Možná proto, že celý tým tolik miluji.“

„Ale žerty stranou, když si tak vzpomínám na naše zápasy, tak si myslím, že snad jen jednou nás výrazně herně převyšovali. Jinak jsme odcházeli my jako celek, který měl více ze hry. Tak to ale ve fotbale chodí, někdy nevyhrává ten lepší, ale spíše ten šťastnější.“

Italská média v posledních týdnech spekulují o možném návratu Adema Ljajiće, který přišel do AS právě z Fiorentiny. Srbský útočník měl nahradit odcházejícího Erika Lamelu, ale vedení ani fanoušci s jeho výkony zatím příliš spokojeno není. Přispívá k tomu i fakt, že trenér Rudi Garcia na postu Ljajiće využívá spíše Gervinha a Florenziho. A trenér Montella by se návratu „ztraceného syna“ rozhodně nebránil.

„Myslím, že mu v Římě chybí více herní praxe, více důvěry. Když bude nastupovat pravidelně, pak může vyrůst ve skvělého hráče. Samozřejmě je to velmi kvalitní hráč, a kdybychom jej mohli získat třeba na hostování, uvítáme ho tu s otevřenou náručí. Jeho plat je trochu mimo naše možnosti, ale třeba bychom se s Římem nějak dohodli,“ naznačuje Montella.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Související odkazy
Nejnovější články