Zpět na » Serie A » Objevy letošní sezóny Serie A

Serie A - Objevy letošní sezóny Serie A

0

Líbilo se

31.05. - Při bilancování právě uplynulého ročníku Serie A nesmí chybět ohlédnutí za největšími objevy sezóny. Na následujících řádcích naleznete výčet téměř tří desítek jmen, jejichž nositelé se z neznámých hráčů stali žádaným zbožím na fotbalovém trhu. Serie A odkryla řadu nových střelců, oproti tomu se nenašla žádná nová naděje mezi tyčemi.

V čele hvězd, které se rozsvítily v letošní sezóně, stojí útočník Rolando Bianchi (24 let) z Regginy a Fabio Quagliarella (23) ze Sampdorie. Zvláště Quagliarella může hovořit o podařené sezóně. Mladík v janovském týmu nastupoval střídavě v útoku i v záloze a pokaždé mezi hráči blucerchiati vynikal. Quagliarellovi se podařilo proniknout i do reprezentace, kde absolvoval premiéru proti Skotsku. Brankářům naháněli strach i italští junioři. Duo Pazzini (Fiorentina, 22 let) a Giuseppe Rossi (Parma, 20 let) si vybudovalo velmi slušné renomé. Mezi záložníky zazářil Sergio Almiron (26), holohlavý Argentinec z Empoli. Udržet Almirona v Toskánsku bude stejně těžké jako zabránit Alessandrovi Rosinovi (23) v odchodu z Turína. Režisér hry a precizní zahrávač standarních situací vloni pomohl Granata k postupu mezi elitu. Letos se postaral o to, že se fanoušci slavného klubu budou těšit ze Serie A i nadále. Z defensivních borců nejvýše vystoupal Cristian Zapata (20), kolumbijský mladík z Udinese, a Manciniho brazilský svěřenec z Interu - Maicon (25).

I další fotbalisté mají za sebou doposud nejlepší sezónu, ale s výše zmiňovanými se srovnávat nemohou. Mezi gólmany se letos žádné nové jméno na obzoru neobjevilo. Mezi tyčemi všichni vsázeli na osvědčenou kvalitu. Z obránců je potřeba jmenovat Morise Carrozzieriho (26), dlouhána z Bergama, budícího svou postavou respekt. Bohatší úroda objevů byla mezi středopolaři. Po Giugliovi Migliacciovi (25) z Atalanty na základě letošních výkonů již sáhlo Palermo. Mohutný Belgičan Gaby Mudingayi (26) se zhostil příležitosti v Laziu na jedičku. Římu se povedlo angažování Ĺ véda Christiana Wilhelmssona (27) pro jarní část sezóny. Francouz Joann Gourcuff (20) sice zatím nepřesvědčil o tom, že by měl být nástupcem "Zizu" Zidana, jak o něm mnozí věští. Ale přesto jeho kousky v dresu milánského AC byly příjemným zpestřením zápasů Serie A. Pobavit umí i malý ale šikovný Pasquale Foggia (23). Ofensivní záložník na podzim obtížně bojoval o místo v sestavě Lazia, ale na jaře byl pro Regginu hlavním tahounem. Mezi útočníky měli první záblesky věštící slibnou budoucnost Brazilec Reginaldo (23) z Fiorentiny a Ghaňan z Udinese Gyan Asamoah (21). Pouhých sedm zápasů stačilo k prokázaní střeleckého umění Edisonovi Cavanimu (20), uruguayskému útočníkovi Palerma.

Znatelnou stopu v nejvyšší soutěži zanechali i někteří fotbalisté ze sestupujících týmů. Přestože jejich aktuální náladu kazí pád do Serie B, podařilo se jim zvýšit vlastní cenu na trhu. Záleží pouze na hráčských agentech, jak se jim podaří letošní výkony svých klientů zúročit. Za Chievo Verona na sebe upozornil zadák Andrea Mantovani (22), který je oporou reprezentační juniorky. Za Messinu se dařilo Salvatoremu Masiellovi (25). O tom, že i outsider letošní soutěže, Ascoli, skrývá řadu zajímavých objektů pro přestupový trh, jste se na našich stránkách již mohli dočíst. V černobílém dresu poutal pozornost Ukrajinec Viktor Boudianski (23), jeho kolega ze zálohy Giampietro Perrulli (21) a útočník Michele Paolucci (21).

U týmů, které se zachránily na poslední chvíli, pomáhaly vedle zkušených mazáků i novopečené objevy. Parma zabudovala do základní sestavy Daniela Dessenu (20). Po letech na Apeninském poloostrově konečně našel optimální formu Chorvat Igon Budan (27), nejlepší střelec žlutomodrých v této sezóně. Siena se letos pořádně potrápila. Výkony středopolaře Luky Antoniniho (25) a zadáka Daniela Portanovy (27) byly proto vítanou náplastí na toskánské utrpení. Cagliari podržel v těžkých chvílích Davide Marchini (26) a už kolem něj krouží římské kluby.

Na našem seznamu chybí například Amelia z Livorna, Obinna z Chieva nebo Amauri z Palerma. A to z prostého důvodu. Jejich výkony sice letos gradovaly, ale "objevem" pro Serii A byli již v předešlých sezónách.

Kterého z fotbalistů považujete za největší objev letošní sezóny Serie A? Existuje podle Vás nějaký fotbalista, kterého jsme neoprávněně opomněli? Podělte se s námi o Vaše názory v diskusi.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články