Zpět na » Serie A » Inzaghi hovořil o reprezentaci

Serie A - Inzaghi hovořil o reprezentaci

0

Líbilo se

31.05. - Reprezentační navrátilec Filippo Inzaghi je vděčný za každou příležitost obléknout azurový dres. Přestože útočník Milána oslaví v létě již 34. narozeniny, o zakončení kariéry v národním týmu a zaměření se pouze na klubové povinnosti neuvažuje. Opačné rozhodnutí kamarádů Tottiho a Nesty ale nekritizuje.

Nejlepší střelec Serie A v sezóně 1996/97, Filippo Inzaghi, v reprezentaci debutoval již před deseti lety v přátelském utkání proti Brazílii. Gólově se za Itálii prosadil až při osmém startu proti Ĺ panělsku. Na kontě má celkem 22* reprezentačních tref. V historii italského týmu se pouze deseti hráčům dařilo ještě lépe. V listopadu roku 2000 si Filippo zahrál v reprezentaci i po boku bratra Simoneho.

Co řekl Inzaghi k rozhodnutí Nesty a Tottiho, kteří ukončili reprezentační kariéru?
"Já se do rozhodnutí ostatních nevměšuji. Totti a Nesta jsou pro mě dva kamarádi, kteří pro Itálii pokáždé odevzdali maximum. Určitě nebude problém je opět přijmout do týmu, pokud se budou chtít vrátit. Avšak rozhodnutí bude plně na Donadonim."

A jak vnímá následující dva zápasy italské reprezentace?
"Zápasy s Faerskými ostrovy a Litvou patří mezi ty nejtěžší. Je zvykem tyto zápasy podceňovat, ale Itálie si takovouto neprozíravost nesmí dovolit. Jestli se nám nepodaří vstřelit rychlý gól, budeme čelit nepříjemným nástrahám. Aby mohla Itálie vzdorovat Francii a Ukrajině, musí následující dva zápasy vyhrát."

*podle některých zdrojů dal Inzaghi za reprezentaci gólů 23

/ datasport.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články