Zpět na » Serie A » Palermo hledá střelce

Serie A - Palermo hledá střelce

0

Líbilo se

01.06. - Palermo se v závěru uplynulé sezóny pořádně potrápilo. Ačkoliv usilovalo o postup do Ligy mistrů, nakonec si sicilské mužstvo těžce vydřelo alespoň účast v Poháru UEFA. S tím je ovšem spojený závazek sehnat posily, které obstojí na evropské scéně. Palermo se již poohlíží po novém kanonýrovi.

Jelikož Palermo čeká exodus útočníků, musí sicilský klub hledat nové zbraně pro Serii A i evropskou misi. Na odchodu od Rosanero je Caracciolo, Di Michele a nejspíš i Amauri.

U sicilských konkurentů z Messiny, kteří sestupují do Serie B, si Palermo vyhlédlo Christiana Rigana. Rigano v uplynulé sezóně skončil mezi ligovými střelci na třetím místě a chlubí se úctyhodným průměrem 0,7 branky na zápas. Třiatřicetiletý bomber z Lipari, jak se mu v Itálii také přezdívá, již v Serii A vyzkoušel angažmá za tři týmy - Fiorentinu, Empoli a Messinu.

Z argentinského Newell's Old Boys láká Palermo Paraguayce Oscara Cardoza. Čtyřiadvacetiletý kanonýr si dosud v Evropě nezahrál, začíná ovšem sbírat první reprezentační zkušenosti. Se svojí výškou 193 centimetrů by mohl v Palermu připomenout časy Luky Toniho.

Z hostování v Interu by se měl do Palerma vrátit Argentinec Mariano Gonzalez. Ofensivní záložník se v Miláně sice naplno neprosadil, ale když dostal příležitost hrát, jeho výkony splňovaly i přísná kritéria mistrovského týmu. Zda si olympijský vítěz z Athén na podzim skutečně zahraje za Palermo není dosud zcela jasné. Gonzalez se totiž líbí trenérovi Říma Lucianovi Spallettimu.

Další alternativou do útoku sicilského týmu je Senegalec Papa Waigo. Bombera druholigové Ceseny by mohlo Palermo vykoupit dvojicí talentovaných odchovanců. Vedle tučného finančního obnosu by klub z Lombardie uvítal příchod desenfivního záložníka Cossentina a režiséra Velardiho.

/ tuttomercatoweb.com, wikipedia.org

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články