Zpět na » Serie A » Milán na vrcholu v sezoně 03/04

Serie A - Milán na vrcholu v sezoně 03/04

0

Líbilo se

01.06. - V našem ohlédnutí do historie Serie A je na řadě sezona 2003/04. Své v pořadí sedmnácté Scudetto vybojoval AC Milán. Naposled se také hrálo v 18 týmech, od sezony následující se Serie A rozšiřovala.

Po sezoně 2003/04 bylo na vrcholu AC Milán. Po triumfu v Lize Mistrů 2003 přišlo na řadu Scudetto 2004. Milánští vybojovali Scudetto s relativním klidem. Náskok devíti bodů v cíli byl ještě snížen skvělou formou druhého AS Řím v posledních kolech, kdy Římané pod Tottiho vedením přeskočili Juventus Turín a došli na druhou pozici.

Před startem sezony Milánští udělali změny na obou krajích obrany. Z Římského AS přivedli Cafúa, z Lazia pak Pancara. Oba hráči se okamžitě prosadili na očekávané pozice a pomohli Rossonerri k titulu. Kaká pomalu vytlačoval Ruie Costu z pozice tvůrce hry a branky dával neomylní Andrej Ĺ evčenko, který se nakonec stal s 24 brankami králem střelců. Milánští vybojovali v pořadí 17. Scudetto v historii a spolu s druhým AS Řím postoupili přímo do Ligy Mistrů.

AS Řím zažil rozporuplnou sezonu. Obranu před sezonou posílil Christian Chivu a nějakou dobu trvalo, než se zapracoval do týmu. To druhé posile, Johnu Carewovi se to nepovedlo nikdy a po sezoně odešel. Římané ale díky skvělému závěru soutěže poskočili na druhé místo a šli tedy do Ligy Mistrů.

Video AS Řím ze sezony 03/04:


Juventus před sezonou posílil hlavně o Stephena Appiaha a Nicolu Legrottaglieho. Ani jeden z nich však příliš nepřesvědčil. Turínští ale jako obvykle představovali těžko zastavitelný stroj, ale konečné třetí místo je pro ně trochu zklamáním.

Juventus - Inter 1:3


Čtvrtý skončil Inter Milán. Inter jako obvykle mohutně posiloval. Přišli například Georgio Karagounis, Sabri Lamouchi, Julio Cruz nebo Jeremie Brechet. V zimě navíc ještě Dejan Stankovič a Adriano. Interu to nakonec stačilo ale pouze na čtvrté místo, což znamenalo konec pro Hectora Cupera. Nahradil ho Roberto Mancini. Inter tak zamířil spolu s Juventusem do předkola Ligy Mistrů.

Inter - Reggina 6:0

Pátá skončila Parma, které těsně unikla Liga Mistrů. Hned za ní se srovnali Lazio Řím a Udine. Zmíněná troice zamířila do Poháru UEFA. Lazio jako vítěz národního poháru. Klidný střed tabulky obsadili Sampdoria, Chievo, Lecce, Brescia, Bologna, Reggina a Siena.

Protože Serie A se měla rozšířit na 20 týmů od příští sezony, ze Serie B postupovalo přímo 5 týmů a šestý hrál baráž proti 15.týmu Serie A. Patnáctá skončila Perugia, která se tak v baráži postavila Fiorentině. Fiorentina postoupila po výsledcích 1:1 a 1:0 a vrátila se tak do Serie A. Z ní se tedy poroučeli Perugia, Modena, Empoli a Ancona. Ancona za celou sezonu vybojovala pouze dvě výhry, což je nejméně v historii Serie A. Ze Serie B postoupili Palermo, Cagliari, Livorno, Messina, Atalanta a po baráži Fiorentina.

Od příští sezony se už Serie A hrála s 20 týmy. Co se dělo dále, to se dozvítě v příštím díle našeho seriálu.

Soupiska mistra: Dida, Abbiati, Fiori; Cafu, Nesta, Maldini, Pancaro, Costacurta, Laursen, Ambrosini, Kaladze, Simic, Pirlo, Gattuso, Seedort, Kaká, Rui Costa, Ambrosini, Brocchi, Redondo; Ĺ evčenko, Inzaghi, Tomasson, Borriello, trenér Ancelotti

Tabulka:

1. Milan

2. Roma

3. Juventus

4. Inter 59

5. Parma 58

6. Lazio 56

7. Udinese 50

8. Sampdoria 46

9. Chievo 44

10. Lecce 41

11. Brescia 40

12. Bologna 39

13. Siena 34

13. Reggina 34

15. Perugia 32

16. Modena 30

16. Empoli 30

18. Ancona 13

Zdeněk Leitkep / wikipedia.org

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články