Zpět na » Serie A » Jak si vedli Češi v Serii A?

Serie A - Jak si vedli Češi v Serii A?

1

Líbilo se

04.06. - V této sezóně si Serii A zahráli čtyři čeští fotbalisté. Žádnému z nich se nepodařilo zazářit natolik, jako v minulosti Nedvědovi. Přesto si čtveřice Ujfaluši, Jankulovski, Sivok a Zápotočný získala respekt, což se projevuje i zvýšenou poptávkou italských týmů po českých hráčích. Tento článek přináší bilancování výkonů našich krajanů v Serii A pohledem statistik a hodnocení italských médií.

Přestože Tomáš Ujfaluši a Marek Jankulovski mají neotřesitelnou pozici v základu silných týmů, věhlas Pavla Nedvěda z minulých sezón zůstal letos českými fotbalisty nedostižen. Dobrou vizitku si Češi obstarali disciplinovanou hrou. Nikdo z nich nebyl v této sezóně vyloučen. Jankulovski se třikrát prosadil mezi střelci, jeden gólový úspěch zaznamenali i Sivok s Ujfalušim. Čeští fotbalisté splňují nároky italské nejvyšší soutěže, což přispívá k rozšíření kolonie hráčů ze středu Evropy na Apeninském poloostrově. V příštím ročníku se na soupisce celků Serie A objeví nejspíš další čtveřice Čechů - Nedvěd s Grygerou za Juventus a Hable s Mazuchem za Fiorentinu.

Tomáš Zápotočný (26 let, obránce, Udinese)
Tomáš Zápotočný zpočátku nezakryl svoji trému, ale postupně se v sestavě Udinese rozehrál. Český obránce předváděl důraznou defensivní práci, za kterou byl několikrát napomínán rozhodčími. Kvůli kartám dokonce musel v jednom zápase stát. Tým z Friuli s bývalým libereckým kapitánem počítá stejně jako se Sivokem i pro další sezónu. V ní se Zápotočný popere o místo v základní sestavě.

Bilance: 11 utkání/0 branek - střídal 3krát, střídán 3krát
Odehraných minut: 825
Žluté karty: 4
Známkování: La Gazzetta dello Sport - 5,5; Goldengol.it - 5,5; Fantacalcio.Kataweb.it - 5,639

Tomáš Sivok (23 let, záložník, Udinese)
Tomáš Sivok si vinou zranění musel počkat na debut v Serii A déle než jeho český kolega v Udinese. Výkonnostně šel exsparťan nahoru a v posledním utkání ligového ročníku se dokonce zapsal mezi střelce. Přestože v této sezóně odehrál Sivok ze všech českých krajanů nejméně minut, jeho vyhlídky v sestavě Udinese pro příští rok vypadají slibně.

Bilance: 11 utkání/1 branka - střídal 5krát, střídán 3krát
Odehraných minut: 557
Žluté karty: 1
Známkování: La Gazzetta dello Sport - 5,81; Goldengol.it - 5,88; Fantacalcio.Kataweb.it - 5,875


Tomáš Ujfaluši
(29 let, obránce, Fiorentina)
Tomáš Ujfaluši, hrající ve Florencii již třetí sezónu, jednoznačně patřil do základní sestavy Prandelliho výběru. Na postu pravého obránce vynechal pouze téměř celý duben, a to ze zdravotních důvodů. Ujfalušiho přínos spočívá nejen v pečlivém plnění defensivních úkolů, ale taktéž v zakládání ofensivních výpadů po pravé straně. Ujfaluši odehrál nejvíce minut z českých fotbalistů a nasbíral i nejvíce žlutých karet. Tomášova budoucnost v Itálii je nejistá, neboť je obklopen nabídkami z Německa, Anglie i Ĺ panělska.

Bilance: 31 utkání/1 branka - střídal 1, střídán 3krát (+ Italský pohár 2 utkání/0 branek)
Odehraných minut: 2845
Žluté karty: 8
Známkování: La Gazzetta dello Sport - 5,87; Goldengol.it - 5,87; Fantacalcio.Kataweb.it - 5,935

Marek Jankulovski (30 let, obránce, AC Milán)
Marek Jankulovski nemůže o letošní sezóně hovořit jinak, než jako o úspěšné. Konečně se mu podařilo začlenit do základní sestavy. S Milánem vybojoval vítězství v Lize mistrů a navzdory bodové penalizaci i umístění v horních patrech Serie A. Z našich krajanů nasbíral Jankulovski v uplynulé sezóně nejvíce startů. Současně byl také nejlépe hodnoceným českým fotbalistou.

Bilance: 33 utkání/3branky - střídal 7krát, střídán 3krát, (+Italský pohár 4 utkání/0 branek, Liga mistrů 13 utkání/0 branek)
Odehraných minut: 2552
Žluté karty: 3
Známkování: La Gazzetta dello Sport - 5,92; Goldengol.it - 5,89; Fantacalcio.Kataweb.it - 5,831

/ gazzetta.it, goldengol.it, kataweb.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články