Zpět na » Serie A » Co změní nový kouč u Juve?

Serie A - Co změní nový kouč u Juve?

0

Líbilo se

04.06. - Mezinárodními zkušnostmi dotčený trenér Claudio Ranieri byl vybrán k tomu, aby zahájil novou éru Juventusu v Serii A. Čtyřiapadesátiletý kouč má nyní možnost ovlivnit výběr posil. Jeho úkolem je taktéž přesvědčit Buffona, Nedvěda nebo Trezegueta o tom, aby pokračovali v turínském dresu i v příští sezóně.

Ranieri se s Juventusem dohodl na tříletém kontraktu (od 1. července 2007 do 30. června 2010) a miliónové roční mzdě v eurech. "Děkuji Juventusu za tuto volbu. Je to pěkný, obtížný a vzrušující úkol. A já mám vzrušující dobrodružství rád," uvedl se Ranieri v Turíně.

Již před tím, než padlo definitivní rozhodnutí o spolupráci Juventusu s Ranierim, považoval gólman Gigi Buffon angažování kouče s mezinárodními zkušenostmi za vítaný krok. Buffon je jedním z klíčových hráčů bianconeri. Juventus nemůže plnit v současné chvíli brankářovi sny o pravidelné účasti v Lize mistrů, a reprezentační jednička se tak bude v létě rozhodovat, zda nekývne na jednu z četných nabídek od velkých klubů. Ranieriho přítomnost v Turíně může přimět Buffona k setrvání u bíločerných. Gianluigi se o sázce vedení Juve na Ranieriho vyjádřil následovně: "Zdá se mi to jako správná a prozíravá volba. Už v minulých dnech jsem říkal, že Ranieriho osobně neznám, ale zdá se mi jako osoba se správnou vizí. Má zkušenosti z mezinárodních klubů a svoje schopnosti prokázal ve velmi obtížných situacích". Pavel Nedvěd, hvězda Juventusu, který si stále pohrává s myšlenkou ukončení kariéry, zatím angažování Claudia Ranieriho nekomentoval.

Juventus nyní začne vyjednávat o posilách. Do výběru zřejmě promluví i Ranieri. Jedním z oblíbenců nového kouče je argentinský středopolař Almiron z Empoli. Podle deníku La Repubblica Juventus nadále vyjednává s Udinese o přestupu Vincenza Iaquinty. Výměnou za útočníka by se mohli stát spoluhráči Tomášů Sivoka a Zápotočného mladíci Nocerino a Paolucci. Středopolař Nocerino letos hostoval v Piacenze a Paolucci v Ascoli. Bianconeri chtějí získat i Alberta Gilardina. Milánský útočník by u Juve mohl případně nahradit Trezegueta, o nějž je zájem ve Francii i Ĺ panělsku. Gilardino není s letošní sezónou zcela spokojen. Ve hře o něj je taktéž Inter, který nabízí rossoneri náhradou Adriana.

/ repubblica.it, tuttomercatoweb.com, eurosport.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články