Zpět na » Serie A » Úvodní přestupy - Fiorentina na tahu

Serie A - Úvodní přestupy - Fiorentina na tahu

0

Líbilo se

05.06. - V Evropě skončila herní část sezony a nastává další, neméně zajímavá část - přestupové období. Samotný termín sice ještě nezačal, ale přesto se v Itálii odehrálo několik zajímavých přesunů.

Jasně nejaktivnějším týmem v počátku letní přestávky je Fiorentina. Tento fakt byl ale vesměs očekávaný, sportovní ředitel Fialek Pantaleo Corvino a trenér Cesare Prandelli se snaží mít tým vždy co nejdříve pohromadě.

Prvním uzavřeným přestupem se stal odchod Toniho. Luca Toni byl na odchodu již před rokem touto dobou, nakonec ale ve Florencii ještě rok zůstal. Letos už ale definitivně zamířil z Florencie pryč. Největším favoritem na jeho získání byl sice dlouho Inter Milán, Toni však nakonec míří do Německa. Bayern Mnichov za něho Fiorentině vysázel údajně 13 milionů euro. To za takřka 30ti letého hráče rozhodně není malá suma. Tím však odchodu z Florencie prozatím končí.

Corvino je zřejmě spokojen se svou současnou sestavou, proto nakupuje hráče především pro budounost. České duo Mazuch - Hable patří k největším talentům nejen v České republice, ale i v Evropě. Proto je jejich příchod do Florencie rozhodně trefou do černého. Prandelli je navíc známý prací s mládeží, proto by to pro oba měla být správná volba. Oba čeští junioři přišli Fialky dohromady na zhruba 3 miliony euro. To je dokonce více, než Fiorentina vysázela na stůl za dalšího mladého obránce, Anthony Vanden Borreho. Mladý belgický obránce přišel z Anderlechtu Brusel za 2,1 milionu euro. Zdarma pak měl smlouvu podepsat Arturo Lupoli, ale tento transfer ještě není uzavřen.

Zdarma po skončení smlouvy se odehrál i další transfer. Giulio Migliaccio z Atalanty podepsal smlouvu v Palermu, jehož dres bude od nové sezony oblékat. Do Catanie zamířili Anderson Babu z Lecce a Giacomo Tedesco z Regginy. První posilu získal i Inter Milán. Hernán Crespo, který se měl vrátit do Chelsea, nakonec bude oblékat dres Interu Milán i v příští sezoně. Mohutně se chystá posilovat také Juventus Turín. Už nyní má pod smlouvou pro příští sezonu Zdeňka Grygeru, který rozšíří počet Čechů v Serii A na 5, a Hasana Salihamidžiče z Bayernu Mnichov.

Ještě výraznější změny se hned po konci sezony odehráli na lavičkách klubů. Trenéři i relativně úspěšných klubů se často pakovali a místo nich přicházejí noví. Jestli to je krok správným směrem, ukáže až příští sezona.

Udinese měnilo trenéra už v zimě. Když byl 16. ledna odvolán Giovanni Galeone, čekalo se, že jeho nástupce Alberto Malesani bude mít velkou důvěru vedení a vydrží v klubu dlouho. Dnes už to neplatí, Malesani byl dnes odvolán. Jeho nástupcem už byl oficiálně jmenován a novým trenérem Sivoka a Zápotočného se tedy stane Pasquale Marino, který přichází z Catanie. V dalším sicilském klubu, Palermu, nahradí Francesca Guidolina bývalý trenér Atalanty, Stefano Colantuono. Colantuono odvedl v Bergamu dobrou práci a tým bez problémů udržel a ještě málem bojoval o evropské poháry. V Palermu se posouvá na další stupínek své trenérské kariéry. Sampdorii Janov, které se letos nepovedlo probojovat do pohárové Evropy, příští sezonu povede Walter Mazzari. Mazzari letos odvedl báječnou práci v Reggině, kterou i přes vysoký bodový odečet zachránil v Serii A. V Catanii nahradí Marina Silvio Baldini, který v minulosti trénoval například Lecce, Empoli nebo Parmu. V Turíně nahradil Deschampse bývalý trenér Parmy Claudio Ranieri. Bez trenéra tak z prvoligových týmů zůstávají Atalanta, Parma, Reggina, Siena a Turín.

Přestože je přestupní termín teprve před námi, rozhodně se máme na co těšit. Které ze světových hvězd uvidíme příští rok v Serii A?

Zdeněk Leitkep / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články