Zpět na » Serie A » Buffon nakonec v Juventusu zůstane

Serie A - Buffon nakonec v Juventusu zůstane

0

Líbilo se

07.06. - Italský gólman Gianluigi Buffon bude hájit barvy Juventusu i v následující sezoně. S nováčkem Serie A prodloužil smlouvu a ukončil tím tak neustálé spekulace o jeho budoucnosti.

Budoucnost Buffona v týmu bianconeri byla ohrožena nejvíce od doby, kdy do Juventusu Turín v roce 2001 přestoupil. Italský brankář zůstal v klubu i přesto, že minulý rok musel Juventus kvůli korupční aféře sestoupit o soutěž níž. Letos se o jeho odchodu spekulovalo hlavně z důvodu, že by si Buffon rád zahrál evropské poháry, které úspěšný italský velkoklub nebude hrát podruhé za sebou.

O italskou reprezentační jedničku měl zájem AC Milán, ale gólman se rozhodl zůstat věrný turínskému klubu. Tomu velmi dopomohlo to, že na lavičku bianconeri usedl Claudio Ranieri, což veřejně přiznal samotný Buffon. Kontrakt podepsal do roku 2012.

"Je to pro mě velmi důležitý den, protože píšu novou kapitolu v mém životě a kariéře", řekl Buffon pro oficiální web Juventusu. "Důvod, proč jsem volil tento krok je ten, že Juventus jako klub funguje skvěle a má velkou podporu fanoušků", dodal.

Klíčový post brankáře má tak Juventus vyřešen. Teď bude na šéfovi klubu Jean-Claude Blancovi, aby do týmu přivedl takové hráče, kteří budou schopni vybojovat pro Juve znovu evropské poháry.

/ FotbalPortal.cz, skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články