Zpět na » Serie A » Nesta končí, Totti se má vyjádřit

Serie A - Nesta končí, Totti se má vyjádřit

0

Líbilo se

13.06. - Ředitel italské reprezentace, Gigi Riva, dostal na závěr sezóny úkol projednat budoucnost Alessandra Nesty a Franceska Tottiho. Milánský obránce se rozhodl nadobro skončit, rozhodnutí římského kapitána by mělo padnout co nejdříve.

Totti ukončil reprezentační kariéru po světovém šampionátu v Německu. Cítil se být totiž pod velkým tlakem médií. Vydařená sezóna ovšem změnila jeho postoj. Totti začal uvažovat o realizaci návratu k Donadoniho týmu. Vyjádřil se ovšem ve smyslu, že by byl reprezentaci k dispozici pouze pro nejdůležitější utkání. Za to vysloužil kritiku. V řadách fotbalových expertů i široké veřejnosti se objevil názor, že Totti si chce z reprezentačního týmu udělat holubník. Azurového dresu si prý dostatečně neváží a svoji zemi hodla podporovat ve snaze docílit dobrého výsledku jen ve chvílích, kdy se mu to hodí. Proto je na Tottiho vyvíjen nátlak, aby svůj postoj k reprezentaci ujastil. Vedoucí italské reprezentace se o případu římského kapitána bavil na schůzce s koučem Donadonim a prezidentem fotbalového svazu Abetem. Shodli se, že na Tottiho rozhodnutí sice nespěchají, ale chtějí od něho slyšet jasný názor.

Rozhodnutí Alessandra Nesty o ukončení reprezentační kariéry považuje Gigi Riva již za definitivní. "Alessandrovi je 31 let, odehrál 78 utkání za reprezentaci a nedávno prodělal dvě závažná zranění. Musíme mu jen poděkovat za to, co pro nás udělal. V posledních letech byl jedním z tahounů reprezentace," uvedl Riva.

/ gazzetta.it, sportal.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články