Zpět na » Serie A » Donadoniho reprezentační rok číslo 1

Serie A - Donadoniho reprezentační rok číslo 1

0

Líbilo se

16.06. - Jaký byl první rok kouče Donadoniho na lavičce italské reprezentace? Jakých výsledku dosáhli azzurri v uplynulých devíti zápasech? Kdo nasbíral pod Donadoniho vedením nejvíce branek nebo startů? Nejen na tyto otázky odpoví následující článek.

Roberto Donadoni má za sebou první sezónu na lavičce Squadry Azzurry. Jeho úkol, navázat na úspěšného Marcella Lippiho, který Itálii dovedl ke světovému titulu, nebyl snadný. V počátku svého angažmá u reprezentace si Donadoni nadělal několik vrásek na čele. V jednu chvíli se dokonce uvažovalo o jeho odvolání. Na jaře byla ale italská reprezentace v honu za bodovým ziskem stoprocentně úspěšná a kyvadlo měřící koučovu úspěšnost se naklonilo konečně správným směrem.

Donadoniho reprezentace absolvovala premiéru v domácím utkání s Chorvatskem. V srpnovém duelu si čerství mistři světa vystřihli pořádný kus ostudy. I když v přátelském zápase zastupoval šampióny pouze náhradní gólman Amelia, prohra 0:2 s přesmořskými sousedy fanoušky rozladila.

Ještě horší byl ovšem zářijový vstup do kvalifikace na evropský šampionát. Hlavním úkolem kouče Donadoniho, při jeho angažování k reprezentačnímu kormidlu, bylo samozřejmě dovést azurovou jedenáctku na turnaj EURO do Ĺ výcarska a Rakouska. Italové zahájili počínání v kvalifikaci domácím zápasem s Litvou. Utkání předcházely oslavy titulu na neapolském stadióně, který uctíval zejména místního rodáka Cannavara. Souboj s pobaltským soupeřem ale důvod k radosti nepřinesl. Italové dorovnávali Inzaghim skóre na konečných 1:1. V následujícím týdnu v repríze finále německého mistrovství světa Francouzi připravili týmu azzurri dokonalou odplatu. Galský kohout rozdrtil Itálii 3:1.

Azzurri se vzchopili v domácím souboji s Ukrajinou. Oddo a Toni na římském Olympijském stadiónu gólově obstarali výhru 2:0 a tím pádem i první tříbodový zisk Italů v kvalifikaci. Poté Donadoniho mužstvo dokračelo i za první výhrou na soupeřově půdě. V Gruzii Itálie zvítězila nad soupeřem oslabeným o jednoho z vyloučených hráčů 3:1. Rok 2006 zakončili azzurri v listopadu přátelským utkáním s Tureckem. Donadoniho mužstvo po nemastném a neslaném výkonu remizovalo se soupeřem ze země půlměsíce 1:1.

Vinou násilí na fotbalových stadiónech v nejvyšších soutěžích byli Italové donuceni zrušit přípravný zápas s Rumunskem. Na trávníky proto Donadoniho tým vyběhl v roce 2007 poprvé až v Bari proti Skotsku. Zásluhou dvou tref kanonýra Toniho Italové vyhráli 2:0.

A jejich vítězná kvalifikační šňůra dále pokračovala. Začátkem června se fotbalisté z Apeninského poloostrova pořádně zapotili na hřišti severského trpaslíka. Díky Inzaghimu Itálie vyhrála na Faerských ostrovech 2:1, ale za svůj výkon narazila na kritiku fanoušků a expertů. Renomé si Donadoni i jeho svěřenci napravili v Litvě, kde zazářil Quagliarella. Ăštočník Sampdorie dvěma krásnými góly zajistil týmu výhru 2:0. Itálie tak zakončila sezónu na druhém místě kvalifikace.

Zápasy italského týmu v sezóne 2006/07:
19.8.2006 Itálie – Chorvatsko 0:2 (27' Da Silva, 42' Modric)
2.9.2006 Itálie – Litva 1:1 (29' Inzaghi – 20' Danilevicius)
6.9.2006 Francie - Itálie 3:1 (2' a 55' Govou, 17' Henry - 20' Gilardino)
7.10.2006 Itálie - Ukrajina 2:0 (69' Oddo z pen., 78' Toni)
11.10.2006 Gruzie - Itálie 1:3 (25' Shashiasviliho - 17' De Rossi, 61' Camoranesi, 71' Perrotta)
15.11.2006 Itálie - Turecko 1:1 (39' Di Natale - 42' Materazzi vl.)
28.3.2007 Itálie - Skotsko 2:0 (12' a 70' Toni)
2.6.2007 Faerské ostrovy - Itálie 1:2 (77' Rogvi Jacobsen - 13' a 47' Inzaghi)
6.6.2007 Litva - Itálie 0:2 (31' a 45' Quagliarella)

Sezóna 2006-07 z pohledu Donadoniho reprezentačního týmu: 9 utkání - 5 výher, 2 remízy, 2 prohry (skóre 14:9) / doma: 5 utkání - 2 výhry, 2 remízy, 1 prohra (skóre 6:4)/ venku: 4 utkání: 3 výhry, 0 remíz, 1 prohra (skóre 8:5)

Roberto Donadoni během roku prozkoušel celkem 46 fotbalistů. Nejvíce startů nasbíral kapitán Cannavaro a gólman Buffon. Bývalí spoluhráči vynechali pouze přátelák s Litvou a nastoupili tak k osmi utkáním. Nejlepším střelcem italského týmu byla dvojice Luca Toni - Filippo Inzaghi. Oba podpořili gólový účet Squadry Azzurry třema trefami.

Počet startů:
8 startů: Buffon, Cannavaro
7 startů: Oddo, Pirlo, De Rossi
6 startů: Di Natale, Gattuso, Zambrotta, Materazzi
5 startů: Perrotta, Inzaghi
4 starty: Camoranesi, Del Piero, Barzagli
3 starty: Di Michele, Gilardino, Toni, Quagliarella, Rocchi
2 starty: Cassano, Semioli, Grosso, Iaquinta, Mauri, Palombo, Amelia, C. Lucarelli, Ambrosini
1 start: Marchionni, Zenoni, Terlizzi, Chiellini, Delvecchio, Liverani, Gobbi, Caracciolo, Esposito, Nesta, Bonazzoli, Barone, Brocchi, Aquilani, Diana, Tonetto, Pasqual, Zaccardo

Góly:
3 - Toni, Inzaghi
2 - Quagliarella
1 - Di Natale, Oddo, Gilardino, De Rossi, Camoranesi, Perrotta

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články