Zpět na » Serie A » Barcelona chce Rumuny

Serie A - Barcelona chce Rumuny

0

Líbilo se

17.06. - FC Barcelona se podle všeho chystá nakupovat v Itálii. K již známému zájmu o Christiana Chivua se nyní mluví i o zájmu o další rumuna, Adriana Mutua.

Christian Chivu je v hledáčku Barcelony už dlouho. Barcelona pracuje na zkvalitnění defensivní činnosti a Rumunský stoper či levý obránce do jejích plánů perfektně zapadá.

Pro Řím je ale Chivu jedním z klíčových hráčů, takže jeho cena rozhodně nebude nízká. Odhadovaná cena se pohybuje někde okolo 20 milionů euro. Řím ale poté bude muset sehnat náhradu. Ta by údajně mohla také příjít z Barcelony. Jako součást kompenzace by měli do Říma zamířít Juliano Belletti a Thiago Motta.

Adrian Mutu má za sebou divoké roky. Po skvělém startu kariéry přišel trest za doping a pád na dno. Až letos dokázal Mutu navázat na skvělé výkony a nasázel 16 branek. Několikrát se přitom vyjádřil, jak je ve Florencii spokojený a že chce co nejdéle spolupracovat s trenérem Prandellim.

Nyní kolem něho ale krouží Barcelona. Mutuova hodnota je odhadována na 15 milionů euro. Tuto cenu by mohl snížit Ludovic Giuly. Giuly po sezoně odchází z Barcelony a Fiorentina má o tohoto křídelníka velký zájem a údajně mu už nabídla 3-letý kontakt.

Zatímco v případě Chivua by Řím prakticky získal okamžité náhradu, Fiorentinu by uskutečnění přivedlo do těžké situace. Po odchodu Toniho a eventuelním odchodu Mutua by Prandellimu zbyli do útoku pouze Giampaolo Pazzini a Reginaldo. Fiorentina by ale měla k dispozici obrovskou finanční částku utrženou za oba hráče, zřejmě by tak přivést útočníka nebyl až takový problém.

Zdeněk Leitkep / goal.com, channel4.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Maty - 17.06. Odpovědět

Doufám, že to je konec pro Domeneche. Byl bych neskutečně rád, kdyby k tomu přispěla Itálie. :) Ještě se mi líbilo, jak při hymně Itálie ukázali Šeredovou, jak jí také zpívá a pak se schovala. Je patriotka asi jako já. :) Forza Italia! ♥

Maty
Nejnovější články