Zpět na » Serie A » Má Juventus na titul?

Serie A - Má Juventus na titul?

0

Líbilo se

19.06. - Má Juventus šanci ukořistit scudetto hned v první sezóně po návratu do Serie A? Podle historických dat ano. Redaktoři Gazzetty dello Sport napočítali celkem devatenáct případů z Evropy, kdy nováček dokráčel k ligovému titulu.

V pěti případech se z nováčka stal během sezóny mistr v Anglii, kde tímto způsobem uspěl Liverpool (1906), Everton (1932), Tottenham (1951), Ipswich Town (1962) a Nottingham Forrest (1978). Anglická nejvyšší soutěž se jeví jako nejotevřenější vůči úspěchu postupujících týmů. Ve Francii nalezneme tři podobné případy stejně jako v Nizozemí. Dvakrát nováček triumfoval v Bulharsku, Ĺ védsku a v Polsku, jednou v Jugoslávii. V Německu došlo k velkému překvapení poměrně nedávno. V roce 1998 Bundesligu ovládl nováček z Kaiserslauternu.

V Itálii ani ve Ĺ panělsku se nováčkům zatím nikdy nepodařilo na pohár pro mistra dosáhnout. Ze Serie A ale dobře víme, že čerství účastníci umějí kousat. V minulých letech to dokázalo například Chievo nebo Palermo.

Juventus je klubem s dlouholetou tradicí. V počtu ligových titulů mezi účastníky Serie A jednoznačně dominuje. V příští sezóně ale mezi největší favority na zisk titulu patřit nebude. Podle sázkové kanceláře SNAI jsou sice Ranieriho mužstvu připisovány třetí nejvyšší šance. Ale s kurzem 7:1 Turínští výrazně zaostávají za oběma milánskými celky.

Samotné hvězdy Juventusu jsou v otázce ambic pro příští sezónu rozděleny. Zatímco Gianluigi Buffon věří, že se svými spoluhráči bude schopen bojovat o scudetto, podle Pavla Nedvěda bianconeri budou zápolit v polovině tabulky. Italský reprezentační gólman si cílevědomost u funkcionářů Juve přímo vynutil. Mužstvu, které původně nebylo připraveno na boj o nejvyšší mety, hrozil odchodem. Angažování kouče Ranieriho, jehož posláním je vítězit, proto Buffon přivítal.

/ gazzetta.it/FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články