Zpět na » Serie A » Serie A 2006/07 - 20. až 16. místo

Serie A - Serie A 2006/07 - 20. až 16. místo

0

Líbilo se

20.06. - FotbalPortal.cz pokračuje v bilancovaní ročníku 2006/07 v italské Serii A. V sérii čtyř článků nabídneme postupně shrnutí uplynulé sezóny z pohledu všech jejich účastníků, postupně podle pořadí od poslední Messiny k prvnímu Interu. Začínáme s týmy od 20. do 16. místa.

Všech pět týmů z chvostu tabulky spojuje společný znak. Ani jeden z nich se nevyhnul výměně trenéra. V Turíně se vystřídali Zaccheroni s De Biasim, v Chievu Del Neri s Pillonem, v Cagliari Giampaolo s Colombou, v Messine Cavasin s Giordanem a Bolchim a v Ascoli Tesser se Sonettim.

20. Messina
Messina měla dobrý vstup do soutěže. V prvních kolech se držela kolem středu tabulky. Sicilští spoleháli hlavně na gólmana Storariho a ostrostřelce Rigana. V zimě zasáhla Messinu dvojnásobná smůla. Storari odešel do Milána a Rigano se dlouhodobě zranil. Navíc nová brankářská jednička, Nicholas Caglioni, se provinila porušením pravidel férového boje a postihlo ji zastavení činnosti. Caglioni měl totiž pozitivní dopingový nález na kokain. Messina se začala v tabulce propadat. "Podařilo" se jí nasbírat dokonce šest proher v řadě. Červenožlutí nasbírali v této sezóně nejvíce červených karet. Nedisciplinovanost zajisté ke špatným výsledkům částečně také přispěla. V závěru si Messina počínala bezradně a boj o záchranu pro ni skončil velmi brzy. Po posledním kole se Sicilští dokonce propadli na samotné dno tabulky. O zaslouženém pádu žlutočervených svědčí i vizitka nejhorší obrany Serie A. Na sestupových příčkách byla Messina již vloni. Od pádu do Serie B ji tehdy ale zachránila penalizace Juventusu za korupční prohřešky.

Opory: Rigano, Storari, Alvarez
Zklamání: Candela, Floccari

19. Ascoli
Mužstvo z města Ascoli Piceno druhou sezónu v řadě již konkurenci Serie A neustálo. Bianconeri byli jako první tým z ligy odsouzeni k sestupu. Do Serie B Ascoli nasměroval zejména velmi žalostný začátek soutěže. Outsider Serie A poprvé zvítězil až v 18. kole. Po Catanii a Messině mělo Ascoli třetí nejhorší ligovou obranu. A to ještě řecký gólman Eleftheropoulos v několika případech mužstvo výrazně podržel. Ascoli nasbíralo pouze dvě domácí vítězství, nejméně ze všech účastníků Serie A. Bianconeri sice sestupují do nižší soutěže, několik fotbalistů z jejich týmu ovšem zaujalo konkurenci. Například Paolucci s Eleftheropolousem již posílili jiné prvoligové týmy.

Opory: Eleftheropoulos, Boudianski, Perrulli
Zklamání: Bjelanovic, Nastase

18. Chievo
Chievo na začátku sezóny promarnilo šanci proniknout do Ligy mistrů. Rychle se rozloučilo i s Pohárem UEFA. Ăšvodní boj na více frontách se zřejmě promítl v únavě veronského týmu, který v lize předvedl velmi nepovedený začátek sezóny. Chievo se částečně zvedlo po příchodu zkušeného kouče Del Neriho, jenž nahradil Pillona. Žlutomodří se srdnatě rvali o udržení a několikrát zaujali fotbalovou veřejnost kvalitním výkonem. Někteří hráči z Del Neriho týmu mají za sebou sezónu naplněnou stabilně nadprůměrnými výkony. Vyšvihli se například zadáci Mantovani s Mandellim nebo středopolaři Sammarco se Semiolim, kteří měli na starost spíše ofensivní úkoly. Osudným se Chievu stal poslední zápas v Boloni proti Catanii. V přímém souboji o záchranu žlutomodří sicilskému soupeři podlehli, což je v kombinaci s dalšími výsledky posledního kolo odsoudilo k sestupu.

Opory: Mantovani, Semioli, Mandelli
Zklamání: Luciano, Cossatto

17. Turín
Turín vstupoval do sezóny jako novaček. Přesto se od celku Granata čekal boj o horní patra tabulky. Mužstvo bylo vybrojeno čerstvým mistrem světa Baronem. Na soupisce navíc figurovali bývalí reprezentanti Fiore či Abbiati nebo ostřílený kanonýr Muzzi. Velká očekávání podporovala i tradice klubu. Realita ovšem za cíly hráčů i fanoušků výrazně zaostala. Turín se v sezóně pořádně potrápil. Výsledky i výkony mužstva se pohybovaly stabilně pod průměrem. Granata zakončila sezónu jako nejméně produktivní tým. Během 38 utkání turínští střelci skórovali jen 27krát. Pozitivně lze u piemotského týmu hodnotit výkony a nápaditost záložníka Rosiny, stejně jako návrat kvalitního gólmana Abbiatiho k roli brankářské jedničky po několika letech. Turín se udžel jen s velkým štěstím a z letošní sezóny by si měl vzít do budoucna varování.

Opory: Abbiati, Rosina
Zklamání: Lazetic, Muzzi, Barone

16. Cagliari
Starosti s udžením se v nejvyšší soutěži měli i Sardové. Na konci sezóny si mohli v Cagliari velmi gratulovat k tomu, že se jim podařilo udržet v týmu kanonýra Suaza, jenž se projevil jako klíčový hráč týmu. Problém červenomodrých nastal ve chvíli, kdy postihlo zranění zkušeného gólmana Chimentiho. Fortin svého soka nakonec dokázal více méně nahradit. v týmu se však objevily i nové naděje. Jednu z nich představoval například středopolař Marchini. Propadákem Sardů byl Langella. Vinou zranění se Cagliari nedočkalo očekávané pomoci od Maura Esposita. Na první výhru Sardové čekali až do 9. kola po sérii sedmi remíz. S pořádnou dávkou štěstí se týmu ze Sardinie podařilo udržet v nejvyšší soutěži. Druhý největší italský ostrov tak bude mít své zastoupení v Serii A i v příštím roce.

Opory: Suazo, Marchini
Zklamání: Langella, Colucci, Esposito

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články