Zpět na » Serie A » Serie A 2006/07 - 10. až 6. místo

Serie A - Serie A 2006/07 - 10. až 6. místo

0

Líbilo se

21.06. - FotbalPortal.cz pokračuje v bilancovaní ročníku 2006/07 v italské Serii A. Série článků pokračuje třetím dílem, v němž se podíváme na týmy, které zakončily sezónu na 10. až 6. místě. Tento díl tedy zaostřuje na týmy, které se více méně vyhnuly záchranářským starostem a bojovaly o pohárovou Evropu.

10. Udinese
Udinese má za sebou poslední sezónu před chystanou přestavbou stadiónu Friuli. Bianconeri zapadli vinou nevyrovnaných výkonů do ligového průměru. Umístěním si mužstvo oproti loňské sezóně o příčku polepšilo. Tým byl donucen vystřídat kouče Galeoneho Malesanim. Mezi fotbalisty Udinese se našlo několik individualit, jejichž kvality vyčnívaly i v ligovém srovnání. Velmi důležitým fotbalistou pro Udinese byl útočník Vincenzo Iaquinta. Jeho kolega Di Natale se postupně zabydlel v reprezentaci a má budoucnost má ve svých rukou. Stinnou stránkou klubu z Friuli byla vizitka páté nejhorší obrany. Přičemž gólman De Sanctis opět předváděl famózní zákroky. Stydět by se měli bianconeri za sedm proher v domácím prostředí. V Udinese měl nejpočetnější zastoupení český fotbal. Na jaře zde Českou republiku reprezentovali Tomášové Sivok a Zápotočný, kteří se rvali o místo v základní sestavě.

Opory: Iaquinta, Obodo, Di Natale
Zklamání: Motta, Barreto

9. Sampdoria
Vystoupení janovského týmu v této sezóně by se dalo popsat jako boj Quagliarelly a dalších. Fabio Quagliarella patřil v letošní sezóně k největším objevům Serie A. Jeho služeb již využívá i reprezentační kouč Donadoni. Quagliarella byl letos pro blucerchiati nepostradatelnou postavou. Sampdoria neměla na to, aby konkurovala těm nejlepším soupeřům. Boj o pohárové příčky pro ní však nebyl ničím nereálným. V závěru již Novellinovi svěřenci neměli dostatek sil na to, aby dohnali vysokou ztrátu na soupeře, kteří v tabulce zaujímali pozici o stupínek výše. Uplynulá sezóna Dorie za sebou zanechala i nehezkou kaňku v podobě dopingové aféry dvorního střelce a miláčka publika Flacchiho. Fanoušci blucerchiati si navíc zasloužili důstojnější rozloučení s ročníkem 2006/07, než jaké jim připravili jejich oblíbenci ve Florencii (prohra 1:5). V příští sezóně bude mít město Janov v nejvyšší soutěži dvojnásobné zastoupení.

Opory: Volpi, Quagliarella, Maggio
Zklamání: Olivera, Bazzani, Flachi

8. Atalanta
Bergamo vstupovalo do ročníku 2006/07 jako nováček. Již od prvních kol se dokázalo vyvarovat starostem o záchranu v nejvyšší soutěži. Tým, ve které dlouhou dobu představoval jedinou výraznou hvězdu Cristiano Doni, nespoléhal na individuality. Kouč Colantuono místo toho sestrojil z "drobných součástek" skvěle fungující stroj. Sezóna v Bergamu přiblížila výsluní například středopolaře Migliaccia. v závěru sezóny pomohl Bergamu i legendární kanonýr Vieri. Kdyby jeho startu dlouhou dobu nebránilo zranění, možná by postoupila Atalanta do Poháru UEFA. Na nováčka dosáhlo Bergamo velmi dobrého umístění, každopádně lepšího než Catanie či Turín. Černomodří letos neprohráli o více než dvě branky. Sto let po založení místního fotbalového klubu tedy mohla v Bergamu zavládnout spokojenost. Krizí si Colantuonovi svěřenci prošli od konce ledna do začátku dubna, kdy se jim nedařilo vítězit.

Opory: Doni, Migliaccio, Donati
Zklamání: Adriano, Ventola

7. Empoli
Umístění Empoli představovalo největší překvapení v uplynulé sezóně Serie A. Přinejmenším si to myslí výrazná většina čtenářů, kteří se zapojili do hlasování v námi připravené anketě. To, že Empoli pronikne prvně v historii do Poháru UEFA, čekal skutečně málokdo. Trenér Cagni zmíněného cíle dosáhl sice nezáživnou, ale za to vysoce účelnou hrou. Její režií byl pověřen Vannucchi s argentinským kolegou Almironem. Mezi tyčemi držel spoluhráče veterán Balli. Vizitka šesté nejlepší ligové obrany je i jeho zásluhou. Empoli si v tabulce zopakovalo loňské umístění, ale navíc si přímo o deset bodů polepšilo. Toskánský úspěch se podařil i díky domácí nedobytné hrázi. Z Empoli si totiž všechny tři body odvezla pouze Fiorentina a mistrovský Inter.

Opory: Vannucchi, Almiron, Balli
Zklamání: Vanigli

6. Palermo
Sicilské mužstvo předvedlo letos dvě naprosto rozdílné etapy svého počínání v Serii A. Na začátku ročníku se Guidolinův tým držel na čele tabulky. Chvílemi se téměř zdálo, že rosanero budou bojovat o titul. Řada expertů ovšem upozorňovala již ve chvílích, kdy se Palermo dělilo o první místo tabulky, že sicilský klub nemá natolik široký kádr, aby dokázal konkurovat těm nejlepším v průběhu celé sezóny. Toto varování se ukázalo jako oprávněné a opodstatněné. Po zranění důležitého brazilského střelce Amauriho začaly výsledky Palerma dostávat nelichotivou podobu. Tým dokonce zasáhla dlouhodobá krize. Guidolinův tým prošel sérií jedenácti zápasů bez výhry. O Pohár UEFA se proto v Palermu bojovalo až do posledních kol. Nezdary neustál na trenérské lavičce Guidolin, kterého nahradil dosavadní asistent Gobbo. Rosanero mělo letos pátý nejlepší útok v Serii A, ale na úkor vysokého počtu inkasovaných gólů. Sicilským v defenzivní fázi nepomohlo ani to, že se jim podařilo udžet v týmu i reprezentační obránce Barzagliho se Zaccardem. Očekává se, že Palermo nachystá v letním přestupním termínu řadu změn.

Opory: Amauri, Fontana, Corini
Zklamání: Caracciolo, Bresciano

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články