Zpět na » Serie A » Penalty posouvají Italy na olympiádu

Serie A - Penalty posouvají Italy na olympiádu

0

Líbilo se

22.06. - Po vyřazení z bojů o medaile na nizozemském evropském šampionátu juniorské kategorie do 21 let Italové nastoupili proti Portugalcům. Pouze vítězi tohoto duelu bylo určeno privilegium účasti na olympijských hrách v Pekingu. Vstupenku na významnou sportovní událost zaručil azzurrini až penaltový rozstřel.

Během devadesáti minut řádné hrací doby uhrálo Casiraghiho mužstvo s Portugalskem nerozhodný výsledek. Zápas tak pokračoval prodloužením. V něm se ovšem mladí Italové bránili proti soupeři, který byl v přesile. Azurový tým oslabil v 74. minutě jindy disciplinovaný Giuseppe Rossi, kterého postihl za dvě nasbírané žluté karty trest v podobě vyloučení. I v prodloužení zůstaly obě brankářské klece pro útočníky zakleté. O postupujícím na olympiádu rozhodly až pokutové kopy. Zatímco mladí Italové byli neomylní, za Portugalsko selhal ve třetí sérii Fernandes a v závěrečné Antunes. Obhájci olympijského bronzu se tedy všesportovních letních her zúčastní i za rok.

Portugalsko - Itálie 0:0, 3:4 v penaltovém rozstřelu

Portugalsko: Ribeiro; Pereira (Djalo 105'), Da Costa (Rolando 85'), Semedo, Antunes; Moutinho, Veloso, Fernandes; Varela, Vaz Tè (Moreira 71'), Nani.
Itálie: Viviano; Motta, Andreolli, Chiellini, Criscito; Montolivo, Nocerino, Aquilani; Rossi ČK 74', Rosina (Palladino 61'), Pazzini (Pellè 54')
Rozhodčí: Lannoy (Francie)

Penalty proměnili: Moutinho, Nani, Veloso - Pelle, Criscito, Montolivo, Palladino
neproměnili: Fernandes, Antunes

/ gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články