Zpět na » Serie A » Doria je vyzbrojena na Pohár UEFA

Serie A - Doria je vyzbrojena na Pohár UEFA

0

Líbilo se

07.07. - Sampdoria zahájila přípravu na další sezónu o něco dříve než ostatní účastníci Serie A. Blucerchiati nevyhnala do tréninkového areálu s předstihem nedočkavost, ale fakt, že je v létě čeká boj v Poháru Intertoto. Nový kouč Mazzarri bude mít v Janově k dispozici spoustu nováčků. Ăškolem týmu je postup do Poháru UEFA.

Sampdoria vloni zakončila Serii A na devátém místě. Osmé Bergamo si však nepodalo přihlášku do Intertoto Cupu, a proto účast v této soutěži připadla Janovanům. Jako reprezentanti Itálie v evropských pohárech získali fotbalisté Sampdorie navíc jednu výhodu. V Italském poháru vstoupí do bojů až v osmifinále. Cílem kouče Mazzarriho nemůže být nic jiného, než prorazit skrz Intertoto do Poháru UEFA. Dorii čeká cesta za těžkým cílem a s tím spojený náročný program. Tým prezidenta Garroneho se proto musí vybavit kvalitními hráči. V Janově již několik posil přivítali.

Zkušenému gólmanovi Castellazzimu bude letos krýt zadá mladík Antonio Mirante. Mirante v minulé sezóně sbíral cenné zkušenosti jako nahradník Gigiho Buffona v Juventusu. Není zcela jasné, kdo si získá Mazzarriho důvěru jako jednička. Jisté ale je, že Mirante i Castellazzi mají navzájem motivaci zapracovat na svých kvalitách, aby předčili svého konkurenta.

Do obrany Janovští získali Argentince Campagnara z Piacenzy a Itala Daniela Gastaldella ze Sieny. Lucchini, jenž byl vyřazen z kádru Empoli, zřejmě zůstane mezi náhradníky.

O místo ve středu pole se popere Sammarco, který vloni zazářil v Chievu. Jenže u blucerchiati mu budou v pozici špílmachra konkurovat zkušené a letité opory Dorie, Palombo s Volpim.

Sampdoria bude od léta spoléhat na nové kanonýry. Potrestaného Flachiho s Quagliarellou, jenž odešel do Udine, má nahradit Andrea Caracciolo a Claudio Bellucci. Zatímco Caracciolo se díky své výšce hodí pro standardní situace, Bellucciho přínosem mohou být letité zkušenosti. Dvaatřicetiletý útočník přichází do Janova s vizitkou druhého nejlepšího kanonýra loňské Serie B.

Posilování kádru zřejmě ještě není u konce. Trenér Mazzarri se u klubového vedení přimlouvá, aby se postaralo o příchod opor Regginy. Nový kouč Sampdorie totiž vloni trénoval právě v Kalábrii. Jedním z Mazzarriho oblíbenců je Luca Vigiani, třicetiletý záložník, kterého by nyní rád přivedl k sobě do Janova.

/ sampdoria.it, gazzetta.it, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články