Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Serie A » Souhrn 34. kola PL: Arsenal zvítězil nad Fulhamem, Chelsea remizovala s Liverpoolem

Souhrn 34. kola PL: Arsenal zvítězil nad Fulhamem, Chelsea remizovala s Liverpoolem

Souhrn 34. kola PL: Arsenal zvítězil nad Fulhamem, Chelsea remizovala s Liverpoolem © zimbio.com - Luis Suárez

2

Líbilo se

21.04. - REVIEW Arsenal dál tvrdě bojuje o umístění v nejlepší čtyřce Premier League a díky sobotnímu vítězství 1:0 na hřišti Fulhamu se dostal před Chelsea na třetí příčku tabulky. Ta naopak zaváhala na hřišti Liverpoolu, kde remizovala 2:2.

FulhamFulham 0:1 ArsenalArsenal

Branky: 43. Mertesacker

Záložník Fulhamu Steve Sidwell výrazně usnadnil svému bývalému klubu Arsenalu cestu k vítězství 1:0 v sobotním vzájemném utkání, díky které se Kanonýři přesunuli před Chelsea na třetí příčku ligové tabulky. Sidwell, který se do hry vrátil po třízápasovém trestu, odehrál jen dvanáct minut, než viděl od rozhodčího červenou kartu za bezohledný faul na Mikela Artetu.

Rozhodující gól celého utkání přišel krátce před poločasovou přestávkou, kdy Theo Walcott zahrál volný kop do pokutového území, Laurent Koscielny hlavou prodloužil míč před bránu a osamocený Per Mertesacker ho pouze usměrnil mezi tyče.

Vedení Arsenalu mohl pojistit útočník Olivier Giroud, který ale zasáhl jen brankovou konstrukci a naopak ještě Arsenalu ztížil cestu za vítězstvím, když byl závěru utkání přísně vyloučen za faul na Stanislava Manoleva.

SunderlandSunderland 1:0 EvertonEverton

Branky: 45. Sessegnon

Sunderlandu očividně vyšla sázka na kontroverzního manažera Paola Di Cania, Black Cats se totiž daří i nadále a tentokrát to odnesl Everton. Varování nejprve poslal Evertonu dvěma nebezpečnými střelami Sebastian Larsson, hlavní moment ale přišel těsně před koncem první půle, kdy Leighton Baines vybídl špatnou přihrávkou domácí k rychlému protiútoku, míč si vzal Stephane Sessegnon a přesnou střelou zdálky překonal Tima Howarda. Everton si žádnou výraznější šanci k vyrovnání vypracovat nedokázal a podlehl tak Sunderlandu 0:1.

SwanseaSwansea City 0:0 SouthamptonSouthampton

Branky: -

Prakticky všechny předzápasové analýzy mluvily o utkání mezi Swansea a Southamptonem jako o skvělém souboji a gólové přestřelce, opak byl ale pravdou a utkání bylo pro fanoušky fiaskem. V celém prvním poločase byla k vidění jediná zajímavější příležitost, kdy Michel Vorm vyrazil dobře zahraný volný kop Rickieho Lamberta.

Ani druhá půle nenabídla mnoho fotbalové krásy, k výhře však měli blíže domácí, střelu Nathana Dyera ale na brankové čáře vykopl Maya Yoshida.


NorwichNorwich City 2:1 ReadingReading

Branky: 50. R. Bennett, 51. E. Bennett - 72. McCleary

QPRQPR 0:2 Stoke CityStoke

Branky: 42. Crouch, 77. Walters (pen)

WBAWBA 1:1 Newcastle UnitedNewcastle

Branky: 64. Jones - 8. Gouffran

West HamWest Ham United 2:0 Wigan AthleticWigan

Branky: 21. Jarvis, 80. Nolan

LiverpoolLiverpool 2:2 ChelseaChelsea

Branky: 52. Sturridge, 90+7. Suárez - 26. Oscar, 57. Hazard (pen)

Útočník Liverpoolu Luis Suárez byl hlavní postavou nedělního utkání mezi Liverpoolem a Chelsea. Hosty poslal v 26. minutě po rohovém kopu hlavou do vedení Oscar. Krátce po přestávce ale srovnal bývalý hráč Chelsea Daniel Sturridge, jenž přesně zakončil po fantastické souhře hráčů Liverpoolu.

V 57. minutě vrátil Chelsea do vedení Eden Hazard, jenž proměnil pokutový kop za hru rukou Luise Suáreze. Útočník Liverpoolu se poté postaral o další kontroverzní moment ve své kariéře, když při jednom ze soubojů kousl obránce Chelsea Branislava Ivanoviče. Vyloučen však Suárez nebyl a v 7. minutě nastavení zajistil svou hlavičkou Liverpoolu bod za remízu 2:2.

Kam dál?

Vít Sedlák / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články