Zpět na » Serie A » Jak si kdo vedl ve Shrnutí kola

Serie A - Jak si kdo vedl ve Shrnutí kola

0

Líbilo se

08.07. - Naši pozorní čtenáři si jistě dobře vzpomínají, že jsme v průběhu uplynulé sezóně téměř po každém kole vybírali Jedenáctku, Tým, Hráče, Zklamání, Zápas a Osobnost kola. Nyní vám přinášíme přehled toho, kdo získal v jednotlivých kategoriích "Shrnutí kola" nejvíce nominací.

U kategorie Hráč kola, Tým kola, Zklamání kola a Zápas kola jsme vybírali celkem z 26 nominací. U Jedenáctky kola jsme měli k dispozici 20 a u Osobnosti kola 5 nominací.

  • V "Jedenáctce kola" se pravidelně objevovala jména jedenácti nejlepších fotbalistů z celé ligy, jakoby byli součástí jednoho týmu.
  • "Hráčem kola" byl pokaždé vybrán fotbalista, který podle naší redakce podal nejlepší výkon.
  • Jako "Tým kola" se pravidelně vybíral tým, který nejvíce zaujal svými střeleckými schopnostmi nebo bojovností.
  • Jako "Zápas kola" byl pravidelně vybírán duel, který nabídl nejkvalitnější hru nebo dramatickou zápletku pro pobavení diváků.
  • Na "Osobnost kola" jsme nominovali hráče, kteří upoutali pozornost například pěkným gólem nebo výkonem, jenž zasluhuje vzhledem k jejich (vysokému či nízkému věku) mimořádné uznání. Osobností se taktéž může stát fotbalista, který zaujme aktem fair play.
U kategorie Hráč kola, Tým kola, Zklamání kola a Zápas kola jsme vybírali celkem z 26 nominací. U Jedenáctky kola jsme měli k dispozici 20 a u Osobnosti kola 5 nominací.

"Hráčem kola" se ve třech případech Brazilec Ronaldo z milánského AC a Francesco Totti z římského AS. Ačkoliv dvojnásobný světový šampión přišel k rossoneri až v zimě a odehrál 21 zápasů, nenašel se v Serii A nikdo, kdo by jej v počtu nominací překonal. Ronalda jsme vybrali jako "Hráče kola" za výkon proti Sieně, Empoli a Cagliari. Totti zaujal výkonem v Miláně, s Udinese a se Sampdorií. Alespoň dvě nominace obdržel Obinna z Chieva a G. Rossi z Parmy.

"Týmem kola" bylo nejčastěji nominováno Empoli, Lazio a římské AS. Všechny tři kluby si od nás tento titul vysloužily celkem třikrát. Naopak šest mužstev (Siena, Messina, Livorno, Cagliari, Turín a Sampdoria) nebylo nominováno ani jednou.

"Osobnost kola" jsme vybírali až od 34. hracího dne. Žádný z hráčů tedy nebyl nominován více než jednou. Osobností kola byl Peruzzi, Vieri, G. Rossi, Costacurta a Mancosu.

V jednotlivých hodnoceních ligových kol v Serii A jsme vybírali i "Zklamání kola". Nejvíce negativních nominací nasbírala Catania. Dvakrát nás zklamala jako celé mužstvo, jednou si naši kritiku vysloužila její obrana. Navíc ještě gólman sicilského týmu Pantanelli nasbíral dvě nelichotivé nominace. Paradoxně právě tento brankář figuruje v nejlepší jedenáctce FotbalPortalu.

Aktérem "Zápasu kola" se nejčastěji stalo milánské AC, a to celkem sedmkrát. Rossoneri se nám zalíbili v obou soubojích s římským AS, v Sieně, doma s Livornem, v Cagliari, ve Florencii a doma s Regginou. Inter společně s giallorossi sehráli šest utkání, které byly označeny za "Zápas kola".

Konečnou podobu "Jedenáctky kola" jsme vybrali z dvaceti sestav, které jsme měli k dispozici. Ačkoliv naše rozestavení pravidelně tvořili 3 obránci, 4 záložníci a 3 útočníci, ve finálním all star výběru došlo k drobné úpravě. Jelikož tři nominace nasbíralo hned pět zadáků a pouze tři středopolaři, změnili jsme rozestavení na 4-3-3. Suverénně nejčastěji se v sestavě kola objevoval Francesco Totti. V našem výběru našel své místo sedmkrát. Finální účtování se nevyhnulo rovnosti počtu nominací. Abychom docílili sestavení nejlepší jedenáctky bez přebytečných jmen, museli jsme zohlednit další dvě přídavní kritéria. V první řadě při rovnosti nominací rozhodovalo, kolikrát se fotbalista stal "Hráčem kola". Vinou tohoto kritéria se do jedenáctky nevešel Ibrahimovic, ačkoliv v sestavě figuroval čtyřikrát stejně jako Rossi s Ronaldem. U obránců jsme museli zohlednit ještě jeden faktor, jímž bylo známkování Gazzetta dello Sport. Vinou nejhorší známky uniklo místo v nejlepší jedenáctce Negrovi ze Sieny.

"Nejlepší jedenáctka"
Pantanelli (Catania/3 nominace)
Gamberini (Fiorentina/3) Mandelli (Chievo/3) Barzagli (Palermo/3) Cribari (Lazio/3)
Vannucchi (Empoli/3) Montolivo (Fiorentina/3) Foggia (Reggina/3)
Ronaldo (AC Milán/4) Totti (AS Řím/7) G. Rossi (Parma/4)

"Nejlepší jedenáctka" v tomto článku byla sestavena na základě toho, kolikrát se hráči objevili v jednotlivých sestavách kola. All star výběr Serie A, který zohledňuje dlouhodobé výkony a kvality fotbalistů, jsme uveřejnili již v jednom z předchozích článků, jenž je dostupný zde .

/ FotbalPortal.cz, gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články